Путін намагався налаштувати Трампа проти України з 2017 року — ЗМІ

Джерело: The New York Times

З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України. The New York Times стверджує це на основі даних, отриманих від колишніх американських високопосадовців.

Перша телефонна розмова Трампа і Путіна відбулася 28 січня 2017 року. Трамп ініціював обговорення України, попросивши Путіна висловити свою думку про цю країну.

За даними джерел, російський президент відповів, акцентуючи на корупції в Україні. Трамп був стриманим у своїй реакції, не захищаючи Україну, але й не погодився з Путіним. Він сказав, що конфлікт між Росією та Україною є перешкодою для його мети – покращення відносин із Москвою.

Через пів року, 7 липня 2017 року, під час зустрічі на саміті G20 у Гамбурзі, Путін повторив свої тези, назвавши Україну “корумпованою, штучно створеною країною”. Він стверджував, що Росія має “право впливати” на Україну. Коли Трамп припустив можливість надання Україні озброєння — Путін відповів, що це буде “помилкою”, додавши, що українці завжди проситимуть більше.

Згідно з даними журналістів, ці дії Путіна були спрямовані на те, щоб послабити американську підтримку Києва та зміцнити антипатію Трампа до України. На думку видання, Путін намагався представити Україну Трампу як країну, що перебуває під владою корумпованих олігархів та чиновників. Вони ж своєю чергою прагнуть зблизитися із Заходом і втручалися у президентські вибори 2016 року на користь Гілларі Клінтон.

Суттєвий вплив на погляди Трампа також мало викрадення листування Національного комітету Демократичної партії, за яке, згідно з розслідуванням Сенату США, відповідали російські хакери. Хоча деякі радники Трампа, зокрема Пол Манафорт, просували ідею, що за цим стояла Україна. Путін публічно підтримав цю теорію, звинувачуючи Україну у підтримці Клінтон.

Як наголосило видання, це сформувало у Трампа “темніший” образ України – країни, що є політичним ворогом. Ця ворожість до України, на думку журналістів, залишається важливою у передвиборчій кампанії 2024 року.

Трамп досі не визначився, чи змінить політику підтримки України у разі свого обрання. Водночас він продовжує штовхати Республіканську партію до менше інтервенціоністської зовнішньої політики, відкритої для співпраці з такими авторитарними лідерами, як Путін.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.