Путін намагався налаштувати Трампа проти України з 2017 року — ЗМІ

Джерело: The New York Times

З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України. The New York Times стверджує це на основі даних, отриманих від колишніх американських високопосадовців.

Перша телефонна розмова Трампа і Путіна відбулася 28 січня 2017 року. Трамп ініціював обговорення України, попросивши Путіна висловити свою думку про цю країну.

За даними джерел, російський президент відповів, акцентуючи на корупції в Україні. Трамп був стриманим у своїй реакції, не захищаючи Україну, але й не погодився з Путіним. Він сказав, що конфлікт між Росією та Україною є перешкодою для його мети – покращення відносин із Москвою.

Через пів року, 7 липня 2017 року, під час зустрічі на саміті G20 у Гамбурзі, Путін повторив свої тези, назвавши Україну “корумпованою, штучно створеною країною”. Він стверджував, що Росія має “право впливати” на Україну. Коли Трамп припустив можливість надання Україні озброєння — Путін відповів, що це буде “помилкою”, додавши, що українці завжди проситимуть більше.

Згідно з даними журналістів, ці дії Путіна були спрямовані на те, щоб послабити американську підтримку Києва та зміцнити антипатію Трампа до України. На думку видання, Путін намагався представити Україну Трампу як країну, що перебуває під владою корумпованих олігархів та чиновників. Вони ж своєю чергою прагнуть зблизитися із Заходом і втручалися у президентські вибори 2016 року на користь Гілларі Клінтон.

Суттєвий вплив на погляди Трампа також мало викрадення листування Національного комітету Демократичної партії, за яке, згідно з розслідуванням Сенату США, відповідали російські хакери. Хоча деякі радники Трампа, зокрема Пол Манафорт, просували ідею, що за цим стояла Україна. Путін публічно підтримав цю теорію, звинувачуючи Україну у підтримці Клінтон.

Як наголосило видання, це сформувало у Трампа “темніший” образ України – країни, що є політичним ворогом. Ця ворожість до України, на думку журналістів, залишається важливою у передвиборчій кампанії 2024 року.

Трамп досі не визначився, чи змінить політику підтримки України у разі свого обрання. Водночас він продовжує штовхати Республіканську партію до менше інтервенціоністської зовнішньої політики, відкритої для співпраці з такими авторитарними лідерами, як Путін.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.