Путін непомітно вдирається до Білорусі – британський військовий аналітик

Джерело: військовий аналітик Великої Британії Шон Белл для SkyNews

23 липня самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним, нібито для обговорення розвитку стратегічного партнерства між двома країнами.

Одначе, вказує Белл, Лукашенко є “маріонеткою” режиму Путіна і його називають “останнім європейським диктатором”.

Путін переконує, що будь-яка атака на Білорусь буде розцінена як атака на Росію і викличе відповідну відповідь, тож, запевняє, що надає “гарантії безпеки”.

Однак за цією риторикою РФ неухильно нарощує чисельність російських військових сил у РБ, акцентує військовий аналітик.

Росія розгорнула військові операції проти України з території Білорусі. Вона здійснює повітряні атаки з білоруських аеродромів, а нещодавно розгорнула тактичну ядерну зброю на території свого сусіда.

За останні кілька днів найманці “Вагнер” переїхали до “тимчасових” таборів у Білорусі та, очевидно, використовуються для навчання білоруських військових.

Путін не приховував свого бажання створити буферну зону між Росією та Заходом.

Він вдерся в Україну, щоб зупинити її вступ до НАТО, і, попри те, що вторгнення не вдається, Путін залишається зосередженим на забезпеченні буфера – Донбасу – між двома країнами.

Проникаючи в Білорусь з тисячами російських військових, Путін вдирається в Білорусь непомітно, упевнений аналітик.

Якщо Путін захопить Білорусь, що зробить Захід у відповідь?

Коли Росія вдерлася в Україну, президент Зеленський попросив міжнародної підтримки, яку Захід із задоволенням надав. Однак Лукашенко навряд чи звернеться за підтримкою в разі російської агресії.

На практиці Захід мало що міг би зробити у відповідь, попри те, що такий крок був би таким же небажаним для білорусів, як і для українців. Це дуже тривожний період для білоруського населення, – пояснює Шон Белл.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.