Путін робить ставку на «послаблення та розпад» НАТО – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Аналіз геополітичної ситуації в Європі показав, що через провал бліцкригу в Україні Кремль вирішив змінити тактику і тепер робить ставку на “послаблення і розвал” НАТО.

Як пояснили у виданні, Володимир Путін поставив собі за мету “розібрати НАТО на частини та виявити слабкі місця альянсу”.

Зазначено, що через військову невдачу в Україні безпосередня загроза для Польщі та країн Балтії дещо знизилася, однак тепер Росія прагне виявити слабке місце НАТО. Ймовірно, новою точкою прикладання дестабілізуючих зусиль Москви стануть Балкани.

Минулого тижня група озброєних сербів влаштувала засідку на косовський поліцейський патруль, що зрештою закінчилося нетривалим боєм та смертю одного поліціянта та трьох сербів. Цю ескалацію називають однією з найсерйозніших з 2008 року, коли Косово проголосило незалежність від Сербії.

“Ця ескалація – мрія Москви. Сербія та Росія місяцями готували сербів до ескалації в Косово, розпалюючи напруженість на Балканах, щоб відвернути увагу Заходу від війни в Україні. Вони заполонили інформаційний простір пропагандою, яка повторює старі твердження про те, що Косово належить Сербії”, – йдеться в статті.

Як зауважив автор публікації, зараз Росія активно використовує цю подію в своїй зовнішньополітичній риториці, звинувачуючи Захід в підігріванні конфлікту на Балканах.

Зокрема, вдаючись до гібридних методів, Путін хоче досягти трьох цілей: відволікти Захід від України, зміцнити позиції Москви в регіоні та отримати важелі впливу на західні держави, шантажуючи їх загрозою ескалації конфлікту в регіоні.

“Ще одна косовська криза може легко перекинутися на Північну Македонію, державу-члена НАТО, що матиме серйозні наслідки для європейської оборони в той час, коли США зосереджені на майбутніх виборах. Попри військову перевагу НАТО, у нього слабкі позиції на Балканах, і Росія продовжує перемагати його там. Прийшов час НАТО посилити свою присутність у регіоні та перевести Росію до оборони”, – вказано в матеріалі.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

У південній провінції Пакистану, Сінд, температура повітря перевищила +52 градуси, що наближає країну до нового температурного рекорду на тлі спеки, яка продовжує вирувати в Азії.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.