Путін відвідає Туреччину, де обговорить з Ердоганом Україну та зернову угоду, – МЗС

Джерело: Reuters

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан у вівторок, 6 лютого, повідомив, що президент Туреччини Тайїп Ердоган і президент РФ Володимир Путін під час візиту російського лідера до Анкари обговорять війну в Україні та Чорноморську зернову ініціативу.

Хакан Фідан не назвав дати поїздки, проте минулого тижня турецький посадовець повідомив Reuters, що Путін може відвідати Туреччину 12 лютого.

Виступаючи на пресконференції в столиці Мальти Валлетті, Фідан сказав, що Туреччина працює з Україною та Росією над відновленням зернової угоди.

Він додав, що Туреччина цінує свій “постійний, регулярний” діалог з Росією з низки питань: від енергетики до політичних розбіжностей щодо регіональних конфліктів у Сирії, Лівії та на Південному Кавказі.

“Ми завжди відстоювали територіальну цілісність України і будемо її відстоювати, але руйнівний вплив війни також має якось припинитися”, – сказав Фідан.

Своєю чергою, у Кремлі заявили, що під час візиту Ердоган і Путін обговорять створення газового хабу в Туреччині та російсько-українську війну.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.

На міжнародному “саміті миру”, запланованому у Швейцарії на рівні керівників держав, очікується участь понад 160 країн, проте на сьогодні Російська Федерація не отримала запрошення.

26 лютого президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо демобілізації строковиків. Раніше цього ж дня йому направили на підпис проєкт закону, котрий стосується військовослужбовців, які закінчили строкову службу у 2024 році та перебувають на службі під час дії воєнного стану.