Путін відвідає Туреччину, де обговорить з Ердоганом Україну та зернову угоду, – МЗС

Джерело: Reuters

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан у вівторок, 6 лютого, повідомив, що президент Туреччини Тайїп Ердоган і президент РФ Володимир Путін під час візиту російського лідера до Анкари обговорять війну в Україні та Чорноморську зернову ініціативу.

Хакан Фідан не назвав дати поїздки, проте минулого тижня турецький посадовець повідомив Reuters, що Путін може відвідати Туреччину 12 лютого.

Виступаючи на пресконференції в столиці Мальти Валлетті, Фідан сказав, що Туреччина працює з Україною та Росією над відновленням зернової угоди.

Він додав, що Туреччина цінує свій “постійний, регулярний” діалог з Росією з низки питань: від енергетики до політичних розбіжностей щодо регіональних конфліктів у Сирії, Лівії та на Південному Кавказі.

“Ми завжди відстоювали територіальну цілісність України і будемо її відстоювати, але руйнівний вплив війни також має якось припинитися”, – сказав Фідан.

Своєю чергою, у Кремлі заявили, що під час візиту Ердоган і Путін обговорять створення газового хабу в Туреччині та російсько-українську війну.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.