Путін заявив про готовність до переговорів на основі стамбульських домовленостей
Джерело: росЗМІ
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
За словами Путіна, Росія нібито не відмовляється від переговорного процесу, якщо він базуватиметься на домовленостях, досягнутих під час переговорів у Стамбулі у 2022 році.
Росія, як уже не раз говорилося, готова до мирних переговорів з Україною. Готова на базі домовленостей, які були досягнуті ще в Стамбулі і були парафовані українською делегацією. Значить, усе їх влаштовувало, — заявив він. І додав, що Росія, своєю чергою, не бачить підстав відходити від цих домовленостей.
Окремо він заявив, що під час можливих переговорів із Києвом мають враховуватися домовленості, досягнуті в Анкориджі, а також “реалії” в зоні бойових дій.
Путін повторив тезу про необхідність врахування раніше озвучених ним підходів щодо війни, а також заявив, що Росія продовжить діяти, виходячи з власних “інтересів безпеки”.
До цього, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія готова відновити мирні переговори з Україною з того місця, де вони були зупинені.
Окремо Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
За словами Лаврова, у Кремлі з’явилися “підозри”, що зустріч глави РФ Володимира Путіна та президента США Дональда Трампа в Анкориджі могла бути використана для додаткових постачань озброєння Україні.
Раніше президент Франції Емманюель Макрон розповів, що президент США Дональд Трамп вірив у поразку України, тому намагався якомога швидше укласти угоду з РФ.
- Пропозиція про мирне врегулювання війни в Україні може включати поетапний план, імовірно, схожий на той про який США домовились з Іраном.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.