Ракети РФ під час атаки маневрували на Заході й до кордону з Польщею — Повітряні сили

Джерело: “Радіо Свобода”

Під час сьогоднішньої атаки ворожі ракети маневрували у західних регіонах України, включаючи напрямок до польського кордону.

За словами Юрія Ігната, речника Повітряних сил ЗСУ, ракети було запущено з Каспійського моря бомбардувальниками Ту-95, а також літаками Ту-22М3 з різних напрямків. Вони вирушали по балістичній траєкторії.

Ігнат пояснив, що російські ракети активно маневрували, наближаючись до польського кордону, а також рухалися у зворотному напрямку.

За його словами, ракети програмувалися напередодні удару для виконання певного маршруту, змінюючи курс у процесі польоту. Наприклад, ракети змінювали курс ліворуч-праворуч, надавали можливість для декількох змін напрямку.

Ракети встигли долетіти практично до району Самбору (Львівська область), що знаходиться недалеко від кордону з Польщею, а потім знову змінили напрямок у бік Львова, Тернопільської області та інших районів. Такі маневри фіксували в Івано-Франківській, Тернопільській та Львівській областях.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.