Регулярне вживання обробленого червоного м’яса збільшує ризик розвитку деменції
Джерело: The Washington Post
Нове велике дослідження показує, що регулярне вживання обробленого червоного м’яса (бекон, сосиски, салямі, ковбаса) може підвищити ймовірність розвитку деменції та зменшення когнітивних функцій з віком.
Органи охорони здоров’я давно закликають людей зменшити споживання переробленого червоного м’яса, оскільки воно впливає на розвиток серцево-судинних захворювань, раку та діабету 2 типу.
Та нове дослідження, опубліковане у журналі Neurology, вперше вказує зв’язок між червоним м’ясом та вищими показниками деменції і погіршенням когнітивних функцій.
Дослідники вважають, що високий рівень натрію, насичених жирів та хімічних додатків (нітрати та нітрити) в обробленому червоному м’ясі пояснюють їхні висновки.
Дослідження також виявило, що заміна однієї щоденної порції обробленого червоного м’яса рослинними білками, такими як горіхи та бобові, зменшує на 19% ризик деменції та 1,37 року когнітивне старіння. Заміна обробленого червоного м’яса на курку та рибу також зменшує ризик деменції та сповільнює когнітивне старіння.
Дослідники проаналізували дані понад 133 000 осіб США за понад 40 років. Учасники мали дві різні когорти медпрацівників, яким вони регулярно повідомляли дані про свій раціон, вагу, фізичну активність та інші звички з життя.
Учасникам пропонували пройти тести на пам’ять, спогади та когнітивні функції на різних етапах дослідження. Вони заповнювали анкети, в яких повідомляли, чи є у них проблеми з пам’яттю або розумовими здібностями.
Також дослідники відслідковували діагнози деменції та смертельні випадки внаслідок цієї хвороби.
Відтак вдалось з’ясувати, що у людей, які вживали щонайменше чверть порції обробленого червоного м’яса у день, ризик розвитку деменції був на 13% вищим порівняно з тими, хто взагалі не вживав чи мало вживав оброблене червоне м’ясо. У цих осіб також на 14% вищий ризик суб’єктивного зниження когнітивних здібностей.
Кожна додаткова порція обробленого червоного м’яса на день пов’язана з додатковими 1,69 роками когнітивного старіння щодо здатності учасника розуміти та запам’ятовувати слова і речення.
Дослідники також вивчали вплив необробленого червоного м’яса (яловичина, свинина, баранина, стейк), але не виявили, щоб воно мало вплив на розвиток деменції чи погіршення розумових функцій.
Автори дослідження наголосили, що воно було спостережним. Тобто, дослідження показало зв’язок між вживанням обробленого червоного м’яса з погіршенням когнітивних здатностей, але не змогло довести причинно-наслідковий зв’язок.
Водночас інші дослідження такого ж плану показують схожі результати.
Зокрема одне з таких досліджень проведено у Великій Британії. У межах дослідження слідкували за 500 000 учасниками протягом восьми років. Дослідження виявило, що вживання близько 30 грамів або більше обробленого м’яса щоденно на 44% підвищує ризик розвитку деменції та на 52% ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Це ж дослідження показало, що необроблене м’ясо навпаки, захищає від деменції та хвороби Альцгеймера.
- Результати нового дослідження засвідчили, що травматичні падіння на 21% збільшують ризик подальшого діагностування хвороби Альцгеймера або інших форм деменції в літніх людей.
- Дослідження показало, що через самотність ризик розвитку деменції збільшується.
Верховний суд штату Вісконсин, де зараз більшість мають ліберальні судді, скасував закон 1849 року, що фактично забороняв аборти. Рішення ухвалили 4 голосами проти 3. Суд постановив, що старий закон був замінений новішими нормативними актами, які регулюють доступ до абортів, зокрема після того, як плід стає життєздатним поза утробою.
У середу, 3 липня, погоду в Україні формуватиме зона підвищеного тиску. Це означає, що хмар буде менше, сонця більше, а температура – вища, особливо у західних та південних регіонах.
3 липня відзначають Всесвітній день без поліетиленових пакетів. За церковним календарем сьогодні день пам’яті святого мученика Якинта.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.