Республіканці звинуватили Байдена в брехні щодо виведення військ з Афганістану
Джерело: Bloomberg
Республіканці в Палаті представників звинуватили адміністрацію президента США Джо Байдена в брехні американцям щодо виведення військ США з Афганістану у 2021 році.
Зокрема, у доповіді республіканців зазначається, що команда Байдена “вводила в оману і в деяких випадках прямо брехала американському народу на кожному етапі виведення військ”. Невдачі адміністрації призвели безпосередньо до загибелі 13 американських військовослужбовців внаслідок вибуху бомби біля воріт Еббі-Гейт у Кабулі, йдеться у документі.
Розслідування представника Техасу Майкла Маккола тривало протягом двох років. У майже 350-сторінковому документі понад 230 разів згадується “адміністрація Байдена-Гарріс”.
Як розповіли у виданні, жоден демократ не підписався під звітом, а представник Грегорі Мікс, головний демократ у Комітеті із закордонних справ Палати представників на чолі з Макколом, заявив, що це була партійна спроба очорнити кандидатку у президенти від демократів Камалу Гарріс.
За його словами, у звіті не було враховано ключових висновків з опитувань свідків, у тому числі те, що США мали б справу з “відновленням бойових дій з Талібаном, якби ми не продовжили виведення військ”.
Маккол заперечив, що вибір часу оприлюднення звіту є політично вмотивованим.
Повідомляється, що в огляді Держдепартаменту 2023 вина за виведення військ покладається як на команду Трампа, так і на адміністрацію Байдена.
“На вищому рівні не було достатнього розгляду найгірших сценаріїв і того, як швидко вони можуть бути”, – йдеться в огляді.
У доповіді Маккола адміністрація Трампа звинувачується в тому, що вона вела переговори між США та Талібаном, які призвели до угоди про виведення військ у 2020 році, хоча більшу частину вини він покладає на представника Трампа на переговорах, колишнього посла Залмая Халілзада, а не на президента .
- ООН оприлюднила доповідь про життя в Афганістані після приходу до влади Талібану. Відповідно до звіту, найсуворіші обмеження таліби запровадили щодо жінок.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.