Reuters: Нові санкції не вплинули на експорт нафти з західних портів РФ

Джерело: Reuters

Запроваджені минулого тижня санкції США та ЄС проти Москви та великих російських нафтокомпаній — “Лукойлу” та “Роснафти” — поки не вплинули на обсяги експортних постачань нафти з західних портів Росії.

Хоча погодні умови обмежують потужності терміналів на Балтиці та Чорному морі, постачання нафти через порти Приморськ, Усть-Луга та Новоросійськ у жовтні становитимуть близько 2,33 млн барелів на добу, що відповідає обсягам уточненої експортної програми на цей місяць.

Термін, відведений США для зупинки всіх торгових операцій із “Роснафтою” та “Лукойлом”, спливає 21 листопада, тоді як маршрут з балтійських портів — Приморська та Усть-Луги — до ключових покупців, НПЗ в Індії, займає близько чотирьох тижнів, залишаючи мало часу для прийняття рішень.

З Балтики до Індії не менше чотирьох тижнів ходу, у зимовий період термін може ще збільшитися. Все, що вантажиться в Приморську, гарантовано прибуде в Індію після 21 листопада, — пояснив один із трейдерів Reuters.

Інше джерело у галузі зазначило, що основною проблемою можуть бути фінансові ризики.

Банки буде складно переконати, що платежі не підуть на користь компаній, які потрапили під санкції. Платежі в рупіях не цікаві, — сказав він.

Індійська нафтопереробна компанія Reliance Industries у п’ятницю повідомила, що оцінює вплив нових західних санкцій на свої джерела постачань сировини. Компанія купує сировину “Роснафти” за довгостроковим контрактом.

Трейдери вважають, що формально “Роснафта” і “Лукойл” та їхні дочірні компанії припинять продаж нафти на експорт кінцевим покупцям, збільшивши ланцюг торгових посередників.

На думку співрозмовників Reuters, це призведе до зростання витрат для продавців, втім, знизить ризики для покупців сировини.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.