Reuters: західні страхові компанії покривають російську нафту, попри обмеження цін

Джерело: Reuters

Reuters повідомило, що група західних страховиків забезпечила покриття для танкерів з російською нафтою, зберігаючи її надходження після встановлення обмежень цін G7.

Дані трейдерів і вантажовідправників, з якими ознайомилося Reuters, свідчать, що п’ять страхових компаній, включаючи American Club, West of England зі штаб-квартирою в Люксембурзі та норвезьку Gard, забезпечили покриття десятьох танкерів, які цього року вирушили з Росії до Азії.

American Club і West of England застрахували два судна – Gioiosa й Orion I, які здійснили подібні рейси на початку 2024 року.

Обидва судна взяли на борт сиру нафту державної російської нафтової компанії “Роснафта” у російській Балтиці та відпливли до Китаю, про що свідчать дані.

Обмеження, які ввели країни G7 та їхні союзники, щоб обмежити здатність Москви фінансувати війну, дозволяють західним страховикам і кораблям брати участь у торгівлі російською нафтою, лише якщо нафта продається нижче 60 доларів за барель.

Однак згідно з даними LSEG, Росія, яка заборонила своїм компаніям дотримуватись ліміту ціни, продавала свою нафту сорту Urals у портах Балтії в середньому за 69,4 долара за барель цього року, що значно перевищує ліміт ціни.

Відтак західні правоохоронні органи, включаючи Міністерство фінансів США, вимагають від страхових компаній вимагати так звані атестації від сторін, які купують і продають сиру нафту.

У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.

15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.

В окупованій Новій Каховці спостерігається загострення проблеми з безпритульними тваринами. За даними активістів руху “Жовта стрічка”, окупаційна адміністрація припинила програми зі стерилізації вуличних котів і собак, які діяли з 2020 року.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову відмовив Україні у постачанні Taurus, назвавши можливість такого рішення “помилкою”.

Українські війська відновили втрачені позиції під Вовчанськом, тоді як росіяни просунулися поблизу Торецька, Покровська, Курахового, Роботиного та на Курщині.