Режисер фільму «20 днів у Маріуполі» привіз статуетку «Оскар» в Україну

Фото: “Артхаус Трафік”/X

Джерело: український кінодистриб’ютор “Артхаус Трафік”/X

Режисер фільму “20 днів у Маріуполі” Мстислав Чернов, який здобув премію “Оскар”, привіз статуетку до України.

“Мстислав привіз “Оскара” в Україну”, – написали в “Артхаус Трафік”.

Відтак 19 квітня у Києві відбулася зустріч з творцями документального фільму “20 днів у Маріуполі”. Зазначимо, що це перша зустріч в Україні із творцями стрічки після отримання “Оскара” у березні.

Нагадаємо, що у ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

Зауважимо, що це перша перемога українського фільму на головній кінопремії світу, яку вручає Американська академія кінематографічних наук та мистецтв.

“Я вдячний. Але, мабуть, я буду першим режисером на цій сцені, який не хотів би робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста. Я б віддав цю нагороду за те, щоб Росія не вбивала моїх земляків, звільнила всіх українських військових і цивільних, які зараз в тюрмах. Але я не можу змінити минуле. Але усі ми можемо зробити так, що правда переважить. І люди Маріуполя та інші, які віддали своє життя, ніколи не будуть забутими. Тому що кінематограф формує спогади, а спогади формують історію. Тож дякую вам всім, дякую Україні! Слава Україні!” – сказав зі сцени Чернов.

Довідково. Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про облогу Маріуполя у 2022 році. Коли починається повномасштабне російське вторгнення, єдина команда журналістів, що опинилася у пастці, в оточеному Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, документуючи трагедії війни.

TikTok заявив, що дозволяє американським користувачам Android завантажувати і підключатися до застосунку за допомогою пакетних наборів на своєму вебсайті, намагаючись обійти обмеження.

Агентство ООН зі СНІДу повідомило, що понад шість мільйонів осіб можуть померти унаслідок ВІЛ та СНІД упродовж чотирьох років, якщо США не фінансуватимуть програми для боротьби з захворюваннями.

Головне управління розвідки Міноборони попередило, що ворог готує провокацію проти Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Минулої доби, 7 лютого, російська армія атакувала Херсонщину з артилерії, танка і БпЛА. Внаслідок цього загинула одна людина, 6 – постраждали.

7 лютого окружний суддя США Карл Ніколс, якого призначив президент Дональд Трамп, постановив тимчасово зупинити рішення про звільнення та відправлення у відпустку тисячі співробітників Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).