РФ активізувала дезінформаційну кампанію проти України на Близькому Сході – ГУР

Джерело: ГУР МОУ

За даними української розвідки, Росія активізувала дезінформаційну кампанію проти України на Близькому Сході.

Завдання чергової гібридної операції Кремля:

  • виправдати загарбницьку війну;
  • дискредитувати Україну та держави Заходу;
  • нав’язати неприйнятні умови переговорів;
  • поліпшити власне становище у регіоні;

А також ― домогтись зменшення економічного і політичного тиску, якого Москва зазнає через агресію та вчинення воєнних злочинів.

Для досягнення вказаних цілей Росія посилено використовує свою агентурну мережу, засоби пропаганди та дипломатичні представництва.

Так, працівники російського посольства у Єгипті отримали вказівки з Кремля  провести низку зустрічей під дипломатичним прикриттям для поширення дезінформації про війну та здійснення вербувальних заходів.

Також у межах операції росіяни розсилають до посольств інших держав у Каїрі пропагандистські матеріали, у яких виправдовують ведення війни проти України.

Йдеться, зокрема, про два папірці під назвами: “О роли Запада в конфликте на Украине” та “О ситуации вокруг Украины”. У вказаних матеріалах подано путінську версію історії України з моменту краху Радянського Союзу, а терористична агресивна Росія представлена як жертва.

Ключова ідея, яку просуває Кремль на Близькому Сході ― безальтернативність нав’язаного ним сценарію завершення війни.

Він містить позбавлення України військової допомоги з боку Заходу, припинення бойових дій Силами безпеки і оборони нашої держави, збереження Москвою контролю над окупованими українськими територіями та інші нісенітниці на кшталт “вічного позаблокового статусу”, “денацифікації” та “демілітаризації”.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.