РФ має відійти хоча б до лінії повномасштабного вторгнення – Зеленський
Джерело: Newsmax
Президент України Володимир Зеленський заявив, що РФ має відвести війська принаймні до кордонів станом на початок повномасштабного вторгнення 2022 року.
“Коли ми говоримо про мир в Україні, ми не маємо на увазі витіснити Росію з усієї нашої території. Ми маємо витіснити їх за допомогою дипломатії разом з нашими партнерами, але при цьому не програвши. Я думаю, що вони (росіяни — ред.) мають відійти хоча б до лінії повномасштабного вторгнення. Інакше всі скажуть, що це була лінія Байдена, а це – лінія Трампа. Я думаю, що йому потрібен успіх, нам потрібен успіх, і ми йому довіряємо. Сподіваюся, що він буде на нашому боці”, – зазначив український президент.
Зеленський наголосив, що Україна не погодиться на жодну угоду, якщо її не залучать до переговорного процесу.
- Заяви Трампа про Сектор Гази мають насторожити Москву, оскільки, натхненний досягненнями на Близькому Сході, президент США, ймовірно, прагнутиме забезпечити стабільний мир в Україні, пише The Telegraph. Журналісти вважають, що Трамп планує обмін Курської області на захоплені українські території.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що планує запропонувати Росії “прямий обмін” територій Курської області на окуповані українські землі. Пізніше Кремль відкинув цю ідею.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.