РФ намагається «вивчити та виснажити» систему української ППО – Гуменюк
Джерело: Наталя Гуменюк в етері “Еспресо”
14 грудня начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк пояснила, що нині російські війська вивчають ступінь реагування наших Сил ППО.
Росіяни застосовують різні способи для цього, зокрема використовуючи й фальшиві цілі.
Очевидно, що ворог вивчає й намагається виснажити систему нашої протиповітряної оборони. Тому що готуючись до застосування ракет у більш масованому об’ємі, ймовірно, що росіяни вивчають маршрути для ракет, способи нашого реагування, і ступінь нашої готовності — зазначила Гуменюк.
Зауважимо, 13 грудня у Берліні відбулася перша конференція коаліції можливостей для посилення української протиповітряної оборони. У ній взяли участь близько 70 учасників з 22 країн, та представники ЄС і НАТО. Коаліцію можливостей інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони (CCIAMD) очолюють Німеччина та Франція.
- З початку повномасштабного вторгнення Повітряні сили ЗСУ збили понад 6000 російських дронів.
- До України прибула друга батарея ЗРК Patriot із Німеччини, про передачу якої у жовтні запевнив канцлер ФРН Олаф Шольц.
- Раніше речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що у травні 2023 року українські оборонці за допомогою ЗРК Patriot збили п’ять російських бортів над Брянською областю.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
- 29 листопада речниця МЗС Франції Анн-Клер Лежандр зазначила, що країна прагне укласти угоду стосовно “гарантій безпеки” з Україною на початку 2024 року.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.