РФ намагається «вивчити та виснажити» систему української ППО – Гуменюк
Джерело: Наталя Гуменюк в етері “Еспресо”
14 грудня начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк пояснила, що нині російські війська вивчають ступінь реагування наших Сил ППО.
Росіяни застосовують різні способи для цього, зокрема використовуючи й фальшиві цілі.
Очевидно, що ворог вивчає й намагається виснажити систему нашої протиповітряної оборони. Тому що готуючись до застосування ракет у більш масованому об’ємі, ймовірно, що росіяни вивчають маршрути для ракет, способи нашого реагування, і ступінь нашої готовності — зазначила Гуменюк.
Зауважимо, 13 грудня у Берліні відбулася перша конференція коаліції можливостей для посилення української протиповітряної оборони. У ній взяли участь близько 70 учасників з 22 країн, та представники ЄС і НАТО. Коаліцію можливостей інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони (CCIAMD) очолюють Німеччина та Франція.
- З початку повномасштабного вторгнення Повітряні сили ЗСУ збили понад 6000 російських дронів.
- До України прибула друга батарея ЗРК Patriot із Німеччини, про передачу якої у жовтні запевнив канцлер ФРН Олаф Шольц.
- Раніше речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що у травні 2023 року українські оборонці за допомогою ЗРК Patriot збили п’ять російських бортів над Брянською областю.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
- 29 листопада речниця МЗС Франції Анн-Клер Лежандр зазначила, що країна прагне укласти угоду стосовно “гарантій безпеки” з Україною на початку 2024 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.
Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.
Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.
Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.
16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.