РФ не залишає свої військові бази в Латакії та Тартусі – Reuters

Джерело: Reuters

Попри відведення військ з півночі Сирії після падіння режиму Башара Асада, Росія поки не поспішає залишати авіабазу Хмеймім у Латакії та військово-морську базу в Тартусі, повідомили агентству Reuters чотири сирійські посадовці.

Так, частина обладнання справді перекидається в Москву, також відлітають високопоставлені офіцери армії Асада. За повідомленням співробітника сирійської служби безпеки, днями очікуються нові вильоти російських літаків. Напередодні супутникові фото засвідчили, що РФ переміщує військову техніку з авіабази. Зокрема на фото видно два вантажні літаки Ан-124.

Однак, мета полягає в “перегрупуванні та передислокації залежно від ситуації на місцях”, пояснив військовий високопосадовець сирійській армії, який підтримує зв’язок із російськими силами.

Джерела зазначили, що Москва налагодила канали зв’язку з новою владою, проте, збереження російських баз — питання для майбутніх переговорів, водночас “останнє слово залишиться за сирійським народом”.

Раніше Росія звернулася за підтримкою до Туреччини для безпечного виходу російських військ із Сирії.

Також Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про погіршення ситуації для російських військ у Сирії.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.