РФ та Китай підписали заяву про поглиблення стратегічної взаємодії

Джерело: пресслужба Кремля

8 травня у Кремлі відбулися переговори глави РФ Володимира Путіна з президентом КНР Сі Цзіньпіном. Сі перебуває з візитом до РФ з нагоди заходів до 9 травня. Це вже одинадцята його поїздка до Москви.

За результатами переговорів Путін і Сі підписали спільну заяву РФ і КНР “про подальше поглиблення відносин всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії”. Крім того, сторони підписали пакет двосторонніх міжурядових та міжвідомчих документів.

На переговорах було предметно розглянуто і взаємодію у сфері політики та безпеки, і економічні зв’язки, і культурно-гуманітарні обміни, — заявив Путін. За його словами, здійснюються або готуються до реалізації близько 90 двосторонніх проектів на 200 млрд доларів (176 млрд євро) у галузі промислового виробництва, транспорту, логістики, сільського господарства та видобутку корисних копалин.

На 2027 рік нібито запланували запуск Далекосхідного трубопровідного маршруту, який дозволить наростити експорт газу з РФ ще на 10 млрд кубометрів.

Що стосується геополітичного порядку денного, Росія та Китай поділяють думку, що ООН та її Рада Безпеки “мають і надалі відігравати центральну роль у світових справах”. Крім того, у Москві націлені на перспективу “формування великого євразійського партнерства” у межах Євразійського економічного союзу  та китайської ініціативи “Один пояс — один шлях”.

Також зауважується, що Путін планує відвідати Китай у вересні з нагоди закінчення Другої світової війни.

У Пекіні своєю чергою заявили, що “Китай і Росія повинні непохитно стояти поряд один з одним, рішуче відстоювати “ооноцентричну систему” міжнародних відносин, а також сприяти впорядкованій багатосторонності світу”. КНР хоче співпрацювати з РФ, щоб захистити інтереси обох країн від “односторонніх дій та переслідувань”, поінформувало агентство Xinhua.

Акції південнокорейських компаній, пов’язаних із серіалом “Гра в кальмара”, впали у понеділок, 30 червня, після виходу третього і останнього сезону на стримінговій платформі Netflix.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Американський історик Террі Мартін очолить Український науковий інститут Гарвардського університету, замінивши Сергія Плохія.

1 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Азербайджану Ільхамом Алієвим, під час якої висловив співчуття у зв’язку з убивством громадян на території Росії. Глава держави запевнив у підтримці та наголосив на важливості встановлення всіх фактів і досягнення справедливості.

Американська акторка Шарліз Терон прокоментувала весілля засновника Amazon і Blue Origin Джеффа Безоса і журналістки Лорен Санчес вартістю 50 мільйонів доларів у Венеції.