РФ вивела у Чорне море корвет, який може використовувати для перехоплення комерційних суден – британська розвідка
Джерело: Twiitter Великої Британії
За даними британських розвідників, Росія вивела у Чорне море сучасний корвет “Сергей Котов”. Імовірно, він буде використовуватись для перехоплення комерційних суден.
У розвідці зауважили, що Чорноморський флот Росії змінив свою позицію після того, як Росія вийшла з “Чорноморської зернової ініціативи”, готуючись змусити блокувати Україну.
Зокрема сучасний корвет “Сергей Котов” зайшов у південне Чорне море, патрулюючи судноплавний шлях між Босфором і Одесою.
“Є реалістична ймовірність того, що він увійде до складу цільової групи з перехоплення комерційних суден, які, на думку Росії, прямують до Великої Британії”, – зауважили фахівці.
Вони резюмували, що “Чорноморська зернова ініціатива” пом’якшила участь Чорного моря у війні, проте зараз існує потенціал для зростання інтенсивності та масштабів насильства в цьому районі.
- У британській розвідці пояснили, чому Росія почала завдавати ударів по Одеських портах та зернових складах після того, як вийшла з “Чорноморської зернової ініціативи”.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.
Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.
Унаслідок російської атаки на Полтаву 20 червня загинули двоє людей, ще 14 дістали поранення, серед них – шестеро дітей.
Триває 1579-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.