РФ за тиждень витрачає на війну більше, ніж закладено у річні бюджети 80% регіонів

Джерело: The Moscow Times 

Росія витрачає на війну протягом одного тижня більше коштів, ніж закладено в річні бюджети 80% регіонів країни. Згідно з проєктом бюджету на 2025 рік, який було опубліковано наприкінці вересня, військові видатки заплановані на рівні 13,2 трлн рублів, що становить приблизно 38 млрд рублів на день. Водночас планується скорочення витрат на соціальні потреби та освіту.

У 2024 році на армію та силовиків виділено 11,1 трлн рублів, що відповідає близько 210 млрд рублів на тиждень. Ця сума перевищує річні бюджети 64 із 83 російських регіонів, за винятком окупованих територій України.

Лише 18 суб’єктів Росії мають бюджети, що перевищують тижневі витрати на війну. Серед них Москва, Санкт-Петербург, а також регіони з розвиненою промисловістю, такі як ХМАО, ЯНАО, Кемеровська і Челябінська області.

У решті 64 регіонів бюджети не перевищують тижневі військові витрати, а у деяких суб’єктах, таких як Кабардино-Балкарія, Тива, Марій Ел, та інші національні республіки, річні бюджети навіть не досягають третини тижневих військових витрат Росії.

Єврейська автономна область, Інгушетія, Калмикія та Ненецький автономний округ мають річні бюджети менші, ніж Росія витрачає на війну за один день (близько 30 млрд рублів). Найменший бюджет має Єврейська автономна область — 15,3 млрд рублів на рік, що вдвічі менше за щоденні військові витрати Росії.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.