Рідкісний Іл-76, що мав би «глушити» Patriot, виявився непотрібним: утилізація літака у РФ

Джерело: Defence Express
У російських медіа з’явилися повідомлення про те, що на території колишнього навчального аеродрому в Іркутську утилізують рідкісний літак Іл-76ПП. Літак вирішили зняти з експлуатації через те, що необхідно звільнити місце для забудови.
Зазначається, що на базі цього Іл-76 росіяни намагалися створити літак для радіоелектронної боротьби. Тепер же цей борт утилізують на території колишнього навчального аеродрому в Іркутську.
Точний час початку робіт над літаком Іл-76ПП не вказується, є лише загальна вказівка на “середину 1980-х років”. Цей літак був виготовлений в єдиному екземплярі, залишився на стадії дослідної розробки й так і не був запущений у серійне виробництво.
“Для переобладнання в Іл-76ПП було використано серійний транспортник Іл-76МД, роботи відбувалися на “АНТК ім. Берієва” в Таганрозі, що спеціалізується на літаках радіолокаційного дозору А-50. Передбачалося, що Іл-76ПП використовуватимуть насамперед для “глушіння” РЛС західних ЗРК різних типів, зокрема тих же Patriot”, – йдеться в публікації Defence Express.
Цікавою та специфічною деталлю, яка, ймовірно, й “поховала” проєкт Іл-76ПП, є встановлений на ньому комплекс радіоелектронної боротьби “Ландиш”. Цей самий комплекс також використовувався на Су-24МП (варіант для постановки завад), і було виготовлено всього 12 одиниць.
“Річ у тім, що розміщення комплексу РЕБ “Ландиш” на Іл-76ПП вимагало, зокрема, встановлення додаткових джерел живлення. Щоб розв’язати цю проблему, конструктори літака встановили додатково два генератори на базі авіаційного двигуна АІ-24ВТ, кожен з яких мав живити чотири джерела змінного струму на борту Іл-76ПП. Однак начебто і цього виявилося замало для надійного живлення апаратури РЕБ”, – пояснили в публікації Defence Express.
Але найбільше проблем виникло через те, що в процесі робіт та випробувань конструкторам Іл-76ПП так і не вдалося досягти електромагнітної сумісності бортової апаратури літака з комплексом “Ландиш”, контейнери якого встановлювалися на кінцівках крил.
Іл-76ПП виявився нефункціональним і не здатним виконувати своє основне завдання. У 1993 році його відправили на зберігання в Іркутськ, а відтак про нього згадали лише наприкінці 2024 року, коли потрібно було звільнити місце під забудову.
- В Івановській області РФ впав військово-транспортний літак Іл-76.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.