«Рій помсти 2.0»: за чотири дні Фонд Притули зібрав майже 37 млн грн на 5 000 FPV-дронів

Джерело: Фонд Сергія Притули у Telegram

З 4 по 7 грудня Фонд Притули зібрав 36,9 млн гривень у межах ініціативи “Рій помсти 2.0” для придбання 5 тисяч FPV-дронів. Всього необхідно зібрати 100 млн грн.

Проєкт запустили разом з Uklon та холдингом емоцій !FEST, повідомили на сайті фонду.

“Кожен, хто долучиться до збору та перерахує кошти на Монобанку збору або через Лікпей, має шанс отримати три різдвяних бокси від Fest та 10 промокодів на поїздки від Uklon на 100 гривень. Переможців оберемо між усіма, хто задонатить від сьогодні до закриття 40 млн грн”, – додали у Фонді.

Uklon та !FEST перерахували до 3 млн грн, а Фонд Притули додасть 5 млн грн, які зібрали додатково під час попереднього збору.

За зібрані кошти в межах “Рій помсти 2.0” придбають та передадуть Силам Оборони:

  • 2500 FPV-дронів FOXEER 7 дюймів;
  • 2500 FPV-дронів БУЦЕФАЛ 9 дюймів;
  • Супутнє обладнання: наземні станції віддаленого керування, ретранслятори та інше.

“FPV-дрони замінюють нашим захисникам снаряди. У руках вправного оператора один дрон за кількасот доларів може пошкодити й вивести з ладу важку техніку ворога за мільйони доларів, при чому на глибині пару десятків кілометрів”, – наголошував Сергій Притула.

  • США виділили Україні більше допомоги, ніж інші країни світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.

У Силах оборони півдня України повідомили, що вночі російський безпілотник перетнув кордон з Молдовою та пролетів “кількадесят кілометрів”, перш ніж знов увійшов у повітряний простір України.