Рішення Путіна не ліквідовувати ПВК «Вагнер» обернулося для нього втратою авторитету – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.

Зазначається, що невідомі особи 9 липня оприлюднили в мережі зображення, схоже на так званий статут ПВК “Вагнер”.

Як пояснили аналітики, досі залишається незрозумілим, кому вигідний витік засновницького документа “Вагнер”, оскільки він робить групу професійною та привабливою порівняно з регулярними російськими військовими.

Водночас повідомляється, що “Вагнер” все ще проводить вербування в Росії, в той час, як Міноборони РФ здійснює конкурентну роботу з наймання бойовиків Євгена Пригожина для підписання контрактів з відомством.

“Рішення Путіна не позбавлятися групи “Вагнер” – раніше найбільш боєздатної сили Росії – ускладнює для Путіна та інших російських впливових посадовців знання про те, як взаємодіяти з ними та її лідерами й бойовиками”, – йдеться у звіті.

  • Очільнику ПВК “Вагнера” Євгенію Пригожину, рейтинг популярності якого різко зріс перед його короткочасним повстанням, загрожує політичне знищення – сучасний еквівалент того, як радянський лідер Йосип Сталін очищав ворогів з офіційних фотографій.
  • 8 липня Польща почала переміщення понад 1000 військових на схід країни на тлі зростаючої стурбованості країни-члена НАТО тим, що присутність бойовиків групи “Вагнер” в Білорусі може призвести до посилення напруги на кордоні, повідомив міністр оборони Маріуш Блащак.
  • У Держприкордонслужбі України повідомили, що Білорусь можу розмістити у себе 8000 найманців ПВК “Вагнер”. Сили оборони готові відповісти на ймовірну загрозу з боку РБ.

Атаки ЗС РФ продовжуються після відходу українських військових з мікрорайону “Канал” у Часовому Яру (Донецька область). Спікер Оперативно-стратегічного угрупування військ “Хотиця” Назар Волошин зазначив, що росіяни акцентують більше увагу ближче до Торецька. 

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль має намір привернути увагу до поглиблення військового співробітництва між Північною Кореєю та Росією. Для цього він виступить під час саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні 10-11 липня.

Спікер оперативно-стратегічного угрупування військ “Хотиця” Назар Волошин заперечив дані Forbes щодо втрати 99 тисяч ЗС РФ у боях за Часів Яр. Він сказав, що за три місяці ворожі втрати складають близько 5 тисяч. 

Співзасновницю та волонтерку Бахмутського товариства захисту тварин, а нині керівницю ГО “Плурітон”, Катерину Арісу не пустили на нічний автобус. Причиною відмови став кімнатний собака, хоча під час придбання квитків не було вказано про заборону їхати з тваринами.

Росіяни забрали в тимчасово окупованому Криму будинок української співачки Джамали.