Рішення Путіна не ліквідовувати ПВК «Вагнер» обернулося для нього втратою авторитету – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.
Зазначається, що невідомі особи 9 липня оприлюднили в мережі зображення, схоже на так званий статут ПВК “Вагнер”.
Як пояснили аналітики, досі залишається незрозумілим, кому вигідний витік засновницького документа “Вагнер”, оскільки він робить групу професійною та привабливою порівняно з регулярними російськими військовими.
Водночас повідомляється, що “Вагнер” все ще проводить вербування в Росії, в той час, як Міноборони РФ здійснює конкурентну роботу з наймання бойовиків Євгена Пригожина для підписання контрактів з відомством.
“Рішення Путіна не позбавлятися групи “Вагнер” – раніше найбільш боєздатної сили Росії – ускладнює для Путіна та інших російських впливових посадовців знання про те, як взаємодіяти з ними та її лідерами й бойовиками”, – йдеться у звіті.
- Очільнику ПВК “Вагнера” Євгенію Пригожину, рейтинг популярності якого різко зріс перед його короткочасним повстанням, загрожує політичне знищення – сучасний еквівалент того, як радянський лідер Йосип Сталін очищав ворогів з офіційних фотографій.
- 8 липня Польща почала переміщення понад 1000 військових на схід країни на тлі зростаючої стурбованості країни-члена НАТО тим, що присутність бойовиків групи “Вагнер” в Білорусі може призвести до посилення напруги на кордоні, повідомив міністр оборони Маріуш Блащак.
- У Держприкордонслужбі України повідомили, що Білорусь можу розмістити у себе 8000 найманців ПВК “Вагнер”. Сили оборони готові відповісти на ймовірну загрозу з боку РБ.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.