Рішення Путіна не ліквідовувати ПВК «Вагнер» обернулося для нього втратою авторитету – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.

Зазначається, що невідомі особи 9 липня оприлюднили в мережі зображення, схоже на так званий статут ПВК “Вагнер”.

Як пояснили аналітики, досі залишається незрозумілим, кому вигідний витік засновницького документа “Вагнер”, оскільки він робить групу професійною та привабливою порівняно з регулярними російськими військовими.

Водночас повідомляється, що “Вагнер” все ще проводить вербування в Росії, в той час, як Міноборони РФ здійснює конкурентну роботу з наймання бойовиків Євгена Пригожина для підписання контрактів з відомством.

“Рішення Путіна не позбавлятися групи “Вагнер” – раніше найбільш боєздатної сили Росії – ускладнює для Путіна та інших російських впливових посадовців знання про те, як взаємодіяти з ними та її лідерами й бойовиками”, – йдеться у звіті.

  • Очільнику ПВК “Вагнера” Євгенію Пригожину, рейтинг популярності якого різко зріс перед його короткочасним повстанням, загрожує політичне знищення – сучасний еквівалент того, як радянський лідер Йосип Сталін очищав ворогів з офіційних фотографій.
  • 8 липня Польща почала переміщення понад 1000 військових на схід країни на тлі зростаючої стурбованості країни-члена НАТО тим, що присутність бойовиків групи “Вагнер” в Білорусі може призвести до посилення напруги на кордоні, повідомив міністр оборони Маріуш Блащак.
  • У Держприкордонслужбі України повідомили, що Білорусь можу розмістити у себе 8000 найманців ПВК “Вагнер”. Сили оборони готові відповісти на ймовірну загрозу з боку РБ.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків — фактично з 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський полетить до Аргентини, аби відвідати інавгурацію свого аргентинського колеги Хав’єра Мілея.

З 4 по 7 грудня Фонд Притули зібрав 36,9 млн гривень у межах ініціативи “Рій помсти 2.0” для придбання 5 тисяч FPV-дронів. Всього необхідно зібрати 100 млн грн.

Президент США Джо Байден знову закликав Конгрес підтримати додаткове фінансування для України та заявив, що “ми не можемо дозволити Путіну перемогти”.

Станом на 24 листопада до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей.  Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.