Рівень річок Амазонки впав до найнижчого за останні 121 рік

Джерело: CNN

Річки Амазонки в Бразилії в понеділок, 16 жовтня, впали до найнижчого рівня за понад століття через рекордну посуху, яка завдає шкоди екосистемі джунглів.

Порт Манаус, найбільш густонаселене місто регіону, на місці злиття Ріо-Негро і Амазонки, зафіксував 13,59 метра води в понеділок, порівняно з 17,60 рік тому. Це найнижчий рівень з початку ведення записів 121 рік тому, в 1902 році, що оновлює попередній мінімум, встановлений у 2010 році.

Через швидке висихання приток Амазонки човни стояли на мілині, перекриваючи постачання їжі та води у віддалені села, тоді як висока температура води, ймовірно, призвела до загибелі понад 100 річкових дельфінів, які перебувають під загрозою зникнення.

Фото: Reuters

Міністерство науки Бразилії звинувачує в посусі початок кліматичного феномену Ель-Ніньйо цього року, який спричиняє екстремальні погодні умови в усьому світі. У заяві на початку цього місяця міністерство заявило про очікування, що посуха триватиме принаймні до грудня.

В основі Ель-Ніньйо лежить довгострокова тенденція глобального потепління, яка призводить до більш частих та більш інтенсивних екстремальних погодних явищ, таких як посуха та спека.

За даними агентства цивільної оборони штату Амазонас, станом на понеділок від посухи постраждало 481 000 осіб.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.