Рівень річок Амазонки впав до найнижчого за останні 121 рік

Джерело: CNN

Річки Амазонки в Бразилії в понеділок, 16 жовтня, впали до найнижчого рівня за понад століття через рекордну посуху, яка завдає шкоди екосистемі джунглів.

Порт Манаус, найбільш густонаселене місто регіону, на місці злиття Ріо-Негро і Амазонки, зафіксував 13,59 метра води в понеділок, порівняно з 17,60 рік тому. Це найнижчий рівень з початку ведення записів 121 рік тому, в 1902 році, що оновлює попередній мінімум, встановлений у 2010 році.

Через швидке висихання приток Амазонки човни стояли на мілині, перекриваючи постачання їжі та води у віддалені села, тоді як висока температура води, ймовірно, призвела до загибелі понад 100 річкових дельфінів, які перебувають під загрозою зникнення.

Фото: Reuters

Міністерство науки Бразилії звинувачує в посусі початок кліматичного феномену Ель-Ніньйо цього року, який спричиняє екстремальні погодні умови в усьому світі. У заяві на початку цього місяця міністерство заявило про очікування, що посуха триватиме принаймні до грудня.

В основі Ель-Ніньйо лежить довгострокова тенденція глобального потепління, яка призводить до більш частих та більш інтенсивних екстремальних погодних явищ, таких як посуха та спека.

За даними агентства цивільної оборони штату Амазонас, станом на понеділок від посухи постраждало 481 000 осіб.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.