Рівень знань українських підлітків відстає мінімум на два роки – заступниця міністра освіти

Джерело: РБК-Україна

Заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова в інтерв’ю “РБК-Україна” повідомила, що рівень знань українських підлітків відстає на два роки, що може негативно вплинути на розвиток країни.

“Наслідки освітніх втрат, які вже бачимо сьогодні, надзвичайно серйозні. За даними PISA-2022, рівень знань українських підлітків відстає щонайменше на два роки від потрібного рівня, і це сигнал тривоги для всього суспільства. Освітні втрати не просто позначаються на індивідуальному розвитку дитини – вони в перспективі можуть стримувати економічний та соціальний прогрес цілої країни”, – розповіла Кузьмичова.

Вона пояснила, що через вимушені переїзди та пропуски в навчанні під час війни багато дітей не отримали достатньо знань і практичних навичок. Це вплине не лише на їхні оцінки, а й на розвиток м’яких навичок, соціалізацію та майбутні професійні можливості.

Світовий банк прогнозує, що ці освітні втрати призведуть до мільярдних втрат доходів протягом життя нинішніх учнів.

“Це реальна загроза нашому людському капіталу та розвитку всієї країни. Зараз ми працюємо над стратегією повернення дітей до очного навчання – це не просто точкове рішення. Це наше зобов’язання перед майбутнім держави, наш шанс забезпечити дітям необхідні знання, навички та впевненість, які так важливі для їхньої успішної реалізації в житті та для сильного майбутнього України”, – додала посадовиця.

  • Освітній омбудсман Сергій Горбачов розповів, що до нього надходять нові скарги від батьків, які повідомляють про примус учнів носити шкільну форму або певний одяг, як-от “білий верх, чорний низ”. Батьки повідомляють про перевірки зовнішнього вигляду учнів, що подекуди призводить до відсторонення дітей від занять.
  • Рада директорів Світового банку схвалила фінансування на 415 мільйонів доларів за програмою “Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні” (LEARN).
  • Міністерство освіти та науки назвало Волинську область Луцькою в одному із запитань у всеукраїнському опитуванні щодо якості освіти.

Уряд Данії оголосив про черговий пакет допомоги Україні на суму 2,4 мільярда крон (350 мільйонів доларів).

Центр міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень при Інституті Ifo в Мюнхені провів опитування, яке свідчить, що близько 25% українських біженців у Європі не планують повертатися до України після війни.

Критичні помилки української влади і про те, як міжнародна підтримка допомогла уникнути катастрофи: колишній міністр…

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовився підтримати основні пункти “плану перемоги” Володимира Зеленського через побоювання з приводу подальшої ескалації конфлікту.

Сьогодні, 18 жовтня, в Україну повернули тіла 501 полеглого українського військового.