Роб Єттен стане першим відкритим геєм на посаді прем’єр-міністра Нідерландів

Джерело: Reuters

Роб Єттен стане наймолодшим прем’єр-міністром Нідерландів і першим відкритим геєм на цій посаді.

Партія D66, очолювана політиком, здобула перемогу на парламентських виборах, отримавши 98,6% голосів. Так, 38-річний Роб Єттен має сформувати коаліцію та стати новим прем’єр-міністром.

Це зробить його першим відкритим геєм на посаді прем’єра, хоча сексуальна орієнтація політика не була ключовою темою кампанії.

Раніше Єттен акцентувався на питаннях клімату та освіти, а під час передвиборчої кампанії додав до порядку денного кризу на ринку житла та імміграційну політику. Він запропонував приймати заяви на притулок поза межами ЄС і збільшити фінансування програм інтеграції, підкреслюючи:

“Люди, які дійсно тікають від війни та насильства, повинні отримувати гідне прийняття, вчити мову й брати участь у житті суспільства, а “гнилі яблука” слід вилучати та депортувати”.

Єттен часто закликав до співпраці між політичними силами та критикував ультраправого лідера Герта Вілдерса за нагнітання страху. Перед виборами він звинуватив Вілдерса у використанні прав жінок і ЛГБТК+ спільноти для дискредитації мусульман. У день виборів Єттен написав у Instagram: “Разом ми можемо перемогти Вілдерса, я готовий”.

Після перемоги партії він зазначив:

“Ми показали не лише Нідерландам, а й усьому світу, що можна перемогти популістські й ультраправі рухи. Мільйони голландців перегорнули сторінку та попрощалися з політикою негативу”.

Міністерство фінансів США виключило із санкційного списку сімох громадян Росії, два судна та дві турецькі компанії.

Історик Тімоті Снайдер висловився про українсько-польський конфлікт довкола УПА. Він зауважив, що від цього виграє Росія.

На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.

Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.

У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.