Робот усміхається, як людина. «Жива шкіра» – нова розробка японських вчених

Джерело: CNN

М’який рожевий згусток дивиться на камеру скляними очима, а потім розтягує обличчя в посмішці. Цей невеликий робот, вкритий “живою шкірою” може стати кроком вперед у прагненні зробити роботів більш схожими на людей.

Це робота японських дослідників, які стверджують, що відкрили новий спосіб прикріплення живої шкірної тканини до механічної поверхні робота.

Команду очолив професор Шодзі Такеучі з Інституту промислових наук Токійського університету. Раніше він розробив “живу” шкіру робота – з використанням колагену, волокнистого білка людської шкіри, і людських дермальних фібробластів, основного типу клітин у сполучній тканині, – яку можна було прикріпити до пальця робота і згинати, не ламаючи.

Для своєї нової методики команда надихнулася природною структурою зв’язок людської шкіри, щоб створити “якорі” за допомогою колагенового гелю, нанесеного на невеликі V-подібні отвори на поверхні робота. За словами Такеучі, новий метод забезпечує “більш безшовне і міцне кріплення”.

“Реалістична міміка покращує здатність робота спілкуватися та взаємодіяти з людьми більш природно та ефективно, – каже Такеучі. “Це особливо важливо в таких сферах, як охорона здоров’я, де емпатія та емоційний зв’язок можуть суттєво вплинути на догляд за пацієнтом”.

Вчений та його команда сподіваються додати більше сенсорних функцій на наступному етапі досліджень, “щоб зробити шкіру більш чутливою до подразників навколишнього середовища”, – каже він.

Однак, за словами Такеучі, забезпечити консистенцію та якість живої шкіри може бути не так просто.

Тому іншою частиною його досліджень є вивчення того, як створити судинну систему для роботизованої шкіри – мережу судин і вен, які розносять кров і лімфу по всьому тілу, – яка зможе забезпечити необхідний приплив поживних речовин для підтримки здоров’я шкіри протягом тривалого часу. Це дало б шкірі більше вологи, “підвищивши її міцність і довговічність”, – каже професор.

  • У Південній Кореї заявили перший робот-адміністратор перестав працювати після того, як кинувся вниз зі сходів. Місцеві ЗМІ жартома оплакують перший в країні випадок самогубства робота.
  • Компанія Dongfang Electric Corporation з Китаю створила найвищу у світі прибережну вітряну трубу потужністю 18 МВт. Її унікальність у здатності виробляти гігават (ГВт) електроенергії на рік

 У НЕК Укренерго повідомили, що 24 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. Зокрема з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме одна черга відключень.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями.