Російська армія отримає нову партію винищувачів Су-34
Джерело: сайт Ростеха
Міноборони РФ отримає нову партію винищувачів-бомбардувальників Су-34, яку передала російська держкорпорація “Ростех”.
“Після проведення комплексу заводських випробувань авіаційну техніку відправлено у війська”, – сказано у повідомленні.
Скільки саме бортів передали, не зазначено, але першу партію надано ЗС РФ на початку квітня. “Ростех” заявляє, що російські авіабудівні підприємства “нарощують випуск літаків”. Їх виготовляють на Новосибірському авіаційному заводі ім. В.П. Чкалова.
Довідка. Су-34 використовують для завдання ударів по Україні, зокрема для знищення наземних, надводних і повітряних цілей, а також об’єктів інфраструктури, захищених засобами ППО і розташованих на значній відстані від аеродрому базування.
Літак здатний діяти під час вогневої та радіоелектронної протидії як вдень, так і вночі, в простих і складних метеорологічних умовах.
- У ніч на 14 червня Україна масовано – з застосування щонайменше 70 безпілотників – атакувала російський аеродром у Морозовську (Ростовська область). Супутникові фото після атаки свідчать про влучання та певні пошкодження.
- Аналітики ISW проаналізували останні атаки України по російських системах ППО. Фахівці вважають, що у такий спосіб Збройні сили України готуються до отримання винищувачів F-16.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.