Російське командування не дає лікуватись окупантам, які зазнали легких поранень – ГУР

Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України

За інформацією української розвідки, військове командування РФ не дає дозволу на лікування своїх армійців, які зазнали легких поранень у війні проти України.

За даними ГУР, цивільні медзаклади на ТОТ України переповнені пораненими російськими окупантами.

Та навіть те, що окупантами довелось зайняти цивільні лікарні, не дає змоги лікувати усіх поранених росіян.

У зв’язку з цим російське командування вирішило відмовляти у лікуванні легким пораненим.

“Медичну допомогу сяк-так надають окупантам з пораненнями середнього ступеня. А важких через брак обладнання та кваліфікованих спеціалістів відправляють на Росію ― доїжджають не всі”, – наголосили у розвідці.

У ГУР додали, що гострою проблемою для окупантів також стали передбачені після поранень реабілітаційні відпустки для окупантів, адже не всі росіяни після них повертаються на фронт.

“Факти неповернення з “реабілітації” зумовили рішення скасувати такі відпустки взагалі ― ще один метод, яким російське окупаційне командування намагається припинити масове дезертирство”, – резюмували у ГУР.

  • За даними української розвідки, зруйнувати єдність всередині України росіяни планують шляхом проведення декількох гібридних підривних кампаній поряд із продовженням інтенсивних бойових дій.

Глава МЗС Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Сполученого Королівства, Франції, України та ЄС 12 грудня підписали Берлінську декларацію. У ній партнери підтвердили готовність продовжувати підтримувати Україну у війні проти Росії.

Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.

Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

Ізраїльські військово-повітряні сили готуються завдати удару по іранських ядерних об’єктах. Джерела зазначають, що така можливість розглядається на тлі ослаблення іранських проксі-угруповань на Близькому Сході та падіння режиму Башара Асада у Сирії.

12 грудня Вища рада правосуддя задовольнила подання керівника САП Олександра Клименка щодо надання згоди на утримання під вартою голови Господарського суду Львівської області Василя Артимовича, котрий отримав підозру у справі про хабар на 1 млн доларів.