РФ може готувати удари по ядерній інфраструктурі України — Енергоатом
Джерело: Енергоатом
У ніч на 7 жовтня два російських БпЛА зафіксували поруч з промисловим майданчиком Південноукраїнської АЕС. Відстань прольоту “шахедів” від ядерних об’єктів становила менш як 10 км.
У компанії наголосили, що випадки фіксації російських БпЛА за останній час кратно збільшилися, що може свідчити про підготовку РФ до ударів по українській ядерній інфраструктурі.
Водночас ДП “Енергоатом” надає інформацію про кожен такий факт відповідним установам для направлення Міністерством закордонних справ України нот до Міжнародного агентства з атомної енергії та інформування українських і міжнародних організацій.
Країна-агресорка робить ці кроки, абсолютно усвідомлюючи можливі наслідки. Це ядерний тероризм і залякування всього світу радіаційною аварією, – прокоментував керівник компанії Петро Котін.
Нещодавно Володимир Зеленський під час інтерв’ю ABC News повідомив, що Росія використовувала китайські супутники для знімків українських ядерних об’єктів, що створює загрозу можливих ударів по них.
Тоді як глава Польщі Анджей Дуда заявив, що Захід має враховувати небезпеку нападу Росії на атомні електростанції в Україні, і якщо це станеться, необхідно негайно втрутитися.
- Напередодні зими РФ готує удари по критичних об’єктах ядерної енергетики України, заявив міністр закордонних справ країни Андрій Сибіга, посилаючись на інформацію від української розвідки. Мова про відкриті розподільні пристрої АЕС та підстанції передачі, які необхідні для безпечної роботи атомної енергетики, пояснив він.
- Ексзаступниця міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль прокоментувала інформацію про те, що Росія готує удари по критичних об’єктах ядерної енергетики України.
- За даними “Енергоатому”, за останні кілька тижнів поруч з атомними електростанціями України зафіксовано рух понад 70 російських БпЛА та понад 30 ворожих крилатих ракет.
Обраний президентом США Дональд Трамп і президент РФ Володимир Путін планують наступного року зустрітися.
Європейські союзники України обговорюють можливість розгортання військ в Україні у разі укладення угоди з Росією про припинення війни.
Головне управління розвідки повідомило, що під Москвою на аеродромі вибухнув військово-транспортний літак Ан-72.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що утвердження української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України має стати стратегічним завданням Української держави. Омбудсман пояснив, що у 2024 році почали проявлятися ознаки уповільнення українізації.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 19 грудня. З початку доби відбулося 189 бойових зіткнень, противник завдав 51 авіаційного удару, скинувши при цьому 80 КАБ, застосував 820 дронів-камікадзе, здійснив понад 4100 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.