Російські обстріли пошкодили Софійський собор у Києві та Одеську кіностудію
Джерело: міністр культури України Микола Точицький
Російські обстріли в ніч проти 10 червня пошкодили Софійський собор у Києві та Одеську кіностудію.
Через вибухову хвилю в Києві було пошкоджено карниз на головній апсиді Софійського собору.
“Цієї ночі ворог знову вдарив у саме серце нашої ідентичності. Пошкоджено Софійський собор у Києві — святиню, яка пережила століття і символізує народження нашої державності. Вибухова хвиля спричинила руйнування карниза на головній апсиді пам’ятки національного значення. Цей храм XI століття — це душа всієї України”, – написав міністр культури Микола Точицький.
В Одесі постраждала кіностудія. Пошкоджені павільйони, складські приміщення, декорації та автотранспорт.
“Агресор продовжує вбивати Одесу, людей та культурну спадщину. Вночі постраждала Одеська кіностудія — місце, де творилось українське кіно. Пошкоджено павільйони, складські приміщення, декорації та автотранспорт. Повністю знищені декорації до фільму “Довженко” — національного проєкту про найвідомішого українського режисера. росія воює не лише з нашими містами — вона веде війну проти нашої культури, пам’яті, майбутнього”, – написав Точицький.
- Президент України Володимир Зеленський зреагував на черговий масований обстріл росіянами українських міст, зокрема столиці.
- Уночі 10 червня російські окупаційні війська масовано з, застосуванням БпЛА та ракет били по Києву та Одесі. Є жертва, постраждалі та значні руйнування у містах.
Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…
Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.