Російські пропагандисти створюють «дзеркальні» сайти для уникнення санкцій ЄС – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз після повномасштабного вторгнення РФ на територію України запровадив санкції щодо російських ЗМІ – RT і Sputnik, які підтримуються державою, проте пропагандисти шукають способи для уникнення обмежень.

Як розповіли в агентстві, ЄС ввів санкції проти RT 2 березня 2022 року, заборонивши його контент і зупинивши мовлення на території Союзу. Рішення пояснювалося тим, що Росія “веде систематичну міжнародну кампанію дезінформації, маніпулювання інформацією та перекручування фактів з метою посилення дестабілізації”. Утім, після закриття офісів RT у Франції та Німеччині Росія намагається знайти способи оминути санкції.

Відомо, що нині сайт RT недоступний у ЄС, однак є кілька “дзеркальних” сайтів, де публікують той самий пропагандистський матеріал. За даними каталогу реєстрації доменів WHOIS, один із них зареєстровано усього через три дні після оголошення санкцій ліцензіатом RT, АНО “Телекомпанія “Новости”.

Згідно з даними дослідницької групи Reset, загалом RT використовує для пропаганди в ЄС 19 таких сайтів.

Sputnik, як зазначили журналісти, також працює через “дзеркальні” сайти.

За словами єврокомісарки Віри Йоурової, яка відповідає за боротьбу з дезінформацією в ЄС, Європейській комісії відомо про “дзеркальні” сайти і вона працює з країнами-членами для ефективного застосування санкцій.

Водночас повідомляється, що матеріал RT поширюється багатьма мовами на різних платформах, і його видалення потребує постійної пильності.

За словами латвійської дипломатки Байби Браже, яка до червня була помічницею генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії, Росія продовжує вдаватися до “регулярних масованих дезінформаційних операцій в різних країнах, щоб вплинути на результати виборів і поставити під сумнів їхню чесність”.

“Росія використовує нетрадиційні методи ведення війни. Будь-яка західна країна, а також політичні, культурні лідери, журналісти і впливові особи мають знати, що російська воєнна доктрина включає в себе інтерес до них”, – прокоментувала Браже.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.