Російські війська продовжують тиснути на Вугледар – Deep State 

Джерело: Deep State

Після взяття шахти “Південнодонбаська № 1” російські війська зі сторони дач просуваються у східну частину Вугледару та намагаються закріпитися в багатоповерхівках на околицях міста. Аналітики наголошують, що там вже помітили піхоту.

Також відбуваються спроби тиску із правого флангу, але поки до міста російські війська не добралися.

Для взяття Вугледару ворог залучив додаткові ресурси у вигляді регулярних сил та спецпідрозділів, зокрема, підрозділи БпЛА, які активно працюють дронами. Паралельно з наступом піхоти, росіяни стирають місто постійними бомбардуваннями.

За попередньою інформацією дорога на Богоявленку взята під вогневий контроль. Наразі тривають спроби просунутися зі сторони Водяного.

Втрата міста Вугледар у Донецькій області може статися найближчими днями або тижнями, вважає співзасновник аналітичного проєкту Deep State Руслан Микула. Місто, яке понад два роки утримують українські війська, зазнає інтенсивного тиску російських сил, що наступають із флангів.

За словами Микули, українські війська постали перед проблемою утримання міста через брак ресурсів і резервів по всій лінії фронту. Аналітик зазначив, що для успішного утримання Вугледара необхідно знищити російські “клешні”, які охоплюють місто з обох боків, однак це завдання зараз є майже неможливим.

Він наголосив, що втрата міста є питанням часу, оскільки українські сили не мають достатньо засобів для відсічі. Проте на цей момент командування ще не дало наказу на відступ з Вугледара, тож бійці продовжують утримувати позиції, попри важкі умови.

Своєю чергою, 72-а окрема механізована бригада, що обороняє місто, опублікувала 26 вересня відеозвернення, в якому підтвердила свою присутність у Вугледарі. Бійці запевнили, що вони залишаються на місці попри інтенсивні штурми з боку ворога.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.