Російські війська розмістили військову техніку біля реакторів ЗАЕС – Сили оборони Півдня

Джерело: Владислав Волошин/Facebook

Війська РФ розмістили військову техніку поруч з ядерними реакторами Запорізької атомної електростанції. Відповідне відео опублікував речник Сил оборони Півдня Владислав Волошин.

Це – відео Запорізької АЕС з БпЛА-розвідника. Відео дуже й дуже свіженьке. На ньому видно, як російська військова техніка стоїть прямо біля ядерних реакторів, що є порушенням норм Міжнародного гуманітарного права. Ним заборонено використовувати АЕС, як військові обʼєкти, але на це ворогу начхати.

Волошин пояснив, що так росіяни ховають свою військову техніку, розуміючи, що ЗСУ не битимуть по атомній станції.

Вони використовують територію і обʼєкти ЗАЕС, як навчальний полігон для своїх операторів БпЛА. Є навіть дані, що звідси декілька разів здійснювались удари РСЗВ по Запоріжжю, – розповів речник.

Раніше Служба зовнішньої розвідки РФ оприлюднила заяву про нібито плани західних країн організувати диверсію на Запорізькій АЕС, яку зараз контролюють російські окупанти.

У повідомленні окупантів стверджується, що нібито країни НАТО “закликають Київ здійснити велику диверсію з жертвами серед українців та жителів країн Євросоюзу”.

Такі звинувачення не мають нічого спільного з реальністю і можуть свідчити про підготовку самої росії до провокації на ЗАЕС. Однак головною метою подібних заяв є залякування населення України та держав Європи, – зауважили у Центрі протидії дезінформації.

У ЦПД нагадали, що російські спецслужби систематично заздалегідь поширюють фейкові “попередження” – звинувачують Україну або Захід у підготовці терактів, аби в разі власного злочину перекласти відповідальність і створити вигідне інформаційне тло.

  • На окупованій Запорізькій АЕС відновили живлення, що дозволило вивести станцію з режиму повного блекауту, в якому вона перебувала протягом останнього місяця.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.