Російські війська сповільнили темпи просування до мінімуму з літа-2024 – DeepState

Джерело: DeepState
Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.
З липня минулого року російська армія нарощувала темпи захоплення територій, досягнувши піку в листопаді (725 кв. км). Однак із настанням зими наступ почав сповільнюватися:
- у грудні 2024 року росіяни захопили 401 кв. км,
- у січні 321 кв. км,
- у лютому 189 кв. км,
- у березні лише 133 кв. км.
Особливо помітно уповільнилося просування РФ у районі Покровська. Українські військові змогли загальмувати російський наступ завдяки інноваційній тактиці, яка поєднує удари безпілотників з ефективною роботою наземних підрозділів. Як зазначало BBC, це дозволило суттєво збільшити втрати росіян у бронетехніці.
Росія перекидає війська з Курської області
Попри загальне зниження темпів просування, інтенсивність боїв на Покровському напрямку в березні зросла і досягла рівня кінця 2024 року. Одночасно РФ майже повністю витіснила українські сили з Курської області, котрі контролювали території з серпня 2024 року.
Якщо на початку березня під контролем ЗСУ було 407 кв. км у Курській області, то до кінця місяця лише 70 кв. км. DeepState вказує, що російські війська, які діяли на Курському напрямку, тепер можуть бути перекинуті на інші ділянки фронту, що становить потенційну загрозу.
Путін продовжує заявляти, що російська армія володіє ініціативою по всій лінії фронту і намагається затягнути переговори про припинення вогню зі США. За його словами, російська армія контролює 99% Луганської області, а також понад 70% територій Донецької, Запорізької та Херсонської областей.
Однак реальні дані демонструють інше: темпи наступу РФ різко впали, що свідчить про зростаючий спротив ЗСУ та виснаження ресурсів росіян.
- За даними аналітиків, Росія хоче вплинути на хід переговорів щодо припинення бойових дій, тому розгортає масштабні атаки на кількох ділянках фронту в Україні, але навряд чи досягне значних успіхів.
- Триває 1133-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 916 тисяч осіб.
- Оператори 413-го батальйону “Рейд” Сил безпілотних систем виявили та завдали точний удар по важкій вогнеметній системі залпового вогню ТОС-1А “Сонцепьок”, котру російські війська намагалися сховати в посадці за 25 км від лінії фронту.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.
Армія Росії, ймовірно, скинула авіабомбу ОДАБ-1500 на дамбу в районі села Поповка, що в Бєлгородській області. Відповідне відео розповсюдили російські ТГ-канали.
США виключили дружину російського мільярдера Бориса Ротенберга — Каріну Ротенберг з санкційного списку (SDN). Попри те, що жінка перебувала під американськими обмеженнями з 2022 року, вона залишалася поза санкціями ЄС, хоча на неї оформлена значна частина західних активів російського мільярдера.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.