Російські війська зібрали сили для наступу на Борову на Харківщині – DeepState

Джерело: DeepState

На ділянці від Райгородки до Нововодяного російські війська сконцентрували  до десяти тисяч особового складу та близько 450 одиниць військової техніки, зокрема 200 артсистем. Аналітики припускають, що ворог планує повторити минулорічний наступ на Борову.

Наразі проти ворожих військ протяжну оборонну лінію на напрямку утримує 3-я ОШБр. Однак, пояснюється, що сили залишаються неспівмірними: росіяни переважають кількісно, застосовують додаткові підрозділи й ведуть інтенсивні штурмові дії вздовж усієї смуги наступу.

Кацапи розгорнули сили 20-ї армії у вигляді 3 та 144 дивізій, які представлені 236 артилерійською бригадою та 11 полками: 7 мотострілецьких, 2 танкових та 2 артилерійських. Окрім того, залучено найманців з нерегулярних армійських підрозділів. Серед них відомо про присутність “шторм v”, “чорної мамби”, “фіксиків” та “чвк патріот”. Для підтримки порядку прибув підрозділ БАРС-14, – зазначили у повідомленні.

Протягом минулих трьох тижнів війська РФ “промацували” слабкі місця в обороні ЗСУ. Відбуваються безперервні штурми позицій 3-ї Окремої штурмової бригади. Противник втрачає особовий склад, проте щотижня прибувають від двох до чотирьох сотень свіжомобілізованих росіян.

Як пояснюють аналітики, цього вистачає як для поповнення, так і для нарощення угруповання. Поки що тактика “м’ясних штурмів” не дала суттєвого результату лише через те, що на ділянці перебуває сильна бригада.

За наявною інформацією, противник планує повторити минулорічну стратегію з виходом спочатку на лінію Надія-Новоєгорівка, а потім вже на Першотравневе-Чернещина.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.