Російські військові з трьох боків тиснуть на Вугледар — британська розвідка

Джерело: звіт військової розвідки Британії.

Російські війська здійснюють тиск на Вугледар Донецької області з трьох напрямків, і найближчим часом ситуація, ймовірно, не зміниться. Британська розвідка повідомляє про подальші успіхи росіян у цьому районі.

Згідно зі звітом, російські військові, ймовірно, загрожують місту з трьох боків та продовжать наступ протягом наступного тижня. Вони вже здійснюють штурм на околицях міста.

Також російські війська ведуть бої на східній частині Торецька, на південь від Покровська, та демонструють повільний прогрес у районі Часового Яру.

Британська розвідка вважає, що ці атаки спрямовані на розтягнення українських сил, однак це перешкоджає росіянам сконцентрувати зусилля на одній ділянці фронту для досягнення більшого ефекту.

Українські військові поступово відходять з Вугледара (Донеччина), повідомляє аналітик Forbes Девід Акс. Вугледар, який тривалий час був важливим стратегічним пунктом для оборони України, ймовірно, скоро перейде під контроль російських військ. За даними аналітика, 72-га окрема механізована бригада ЗСУ розпочала відступ на краще захищені позиції після останніх бойових дій.

Сергій Братчук, речник УДА “Південь”, підтвердив, що українські військові можуть відступити з Вугледара, аби зберегти життя особового складу.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.