Російські військові знищили село у Бєлгородській області РФ — очевидець
Джерело: російське ЗМІ “Эхо”
У березні російські військові авіаударами майже повністю знищили село Козинку, розташоване в Бєлгородській області РФ. Як розповів біженець і парамедик російського походження під псевдонімом “Сталкер”, ЗС РФ зрівняли з землею населений пункт через інформацію про, начебто, знаходження там українських диверсантів.

Фото: “Эхо”
Згідно за свідченнями парамедика, у Козинці було дуже багато жертв. Він зазначив, що його завданням було евакуювати поранених. Але на всіх позиціях, які він побував, були мертві люди, а всі будинки — зруйновані.
“Громадянських не хотіли вивозити. Бо якби була евакуація, то особливо жителі Бєлгорода почали б панікувати. Хоча вивозити людей було необхідно. Там дуже багато цивільних було, дуже багато”, — йдеться у повідомленні.
Офіційно міністерство оборони Росії не підтверджувало інформацію про жертви серед місцевих мешканців. Однак, як розповів “Сталкер”, російські військові повністю зачистили село від нібито українських бойовиків, яких, за їх твердженням, була велика кількість.
“Російські підрозділи повністю зачистили від залишків українських бойовиків населений пункт Козинка. Внаслідок ударів авіації та вогню артилерії противник втратив до 650 бойовиків”, — зауважив “Сталкер”.
Після авіаційних ударів село було обстріляне артилерією. Живим залишився лише “Сталкер”, натоміть власник будинку, в якому він перебував, загинув.
“У цього дідуся були голуби у дворі, у клітках. Я перед тим, як йти, хотів їх звільнити. Вони були низько. І коли я до них нахилився — вдарив снаряд, і уламки всі полетіли вище за мене. Завдяки цьому я й вижив”, — сказав він.
Після цього парамедик вирішив дезертувати. Він перетнув кордон із Францією, сподіваючись на отримання прихистку.
- На думку аналітиків Інституту вивчення війни, наступом на Харківщині росіяни прагнуть досягнути одразу кілька цілей. Зокрема відтягнути українські сили з інших напрямків, просунутися до Харкова на відстань досягнення пострілів артилерії, створити “буферну зону” для захисту Бєлгорода й обмежити українські контрнаступальні операції в цьому регіоні.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.