Російські військові знищили село у Бєлгородській області РФ — очевидець

Джерело: російське ЗМІ “Эхо

У березні російські військові авіаударами майже повністю знищили село Козинку, розташоване в Бєлгородській області РФ. Як розповів біженець і парамедик російського походження під псевдонімом “Сталкер”, ЗС РФ зрівняли з землею населений пункт через інформацію про, начебто, знаходження там українських диверсантів.

Фото: “Эхо”

Згідно за свідченнями парамедика, у Козинці було дуже багато жертв. Він зазначив, що його завданням було евакуювати поранених. Але на всіх позиціях, які він побував, були мертві люди, а всі будинки — зруйновані.

“Громадянських не хотіли вивозити. Бо якби була евакуація, то особливо жителі Бєлгорода почали б панікувати. Хоча вивозити людей було необхідно. Там дуже багато цивільних було, дуже багато”, — йдеться у повідомленні.

Офіційно міністерство оборони Росії не підтверджувало інформацію про жертви серед місцевих мешканців. Однак, як розповів “Сталкер”, російські військові повністю зачистили село від нібито українських бойовиків, яких, за їх твердженням, була велика кількість.

“Російські підрозділи повністю зачистили від залишків українських бойовиків населений пункт Козинка. Внаслідок ударів авіації та вогню артилерії противник втратив до 650 бойовиків”, — зауважив “Сталкер”.

Після авіаційних ударів село було обстріляне артилерією. Живим залишився лише “Сталкер”, натоміть власник будинку, в якому він перебував, загинув.

“У цього дідуся були голуби у дворі, у клітках. Я перед тим, як йти, хотів їх звільнити. Вони були низько. І коли я до них нахилився — вдарив снаряд, і уламки всі полетіли вище за мене. Завдяки цьому я й вижив”, — сказав він.

Після цього парамедик вирішив дезертувати. Він перетнув кордон із Францією, сподіваючись на отримання прихистку.

  • На думку аналітиків Інституту вивчення війни, наступом на Харківщині росіяни прагнуть досягнути одразу кілька цілей. Зокрема відтягнути українські сили з інших напрямків, просунутися до Харкова на відстань досягнення пострілів артилерії, створити “буферну зону” для захисту Бєлгорода й обмежити українські контрнаступальні операції в цьому регіоні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.