Російського хокеїста у Польщі засудили до трьох років в’язниці за шпигунство

Джерело: L’Equipe.

Польський суд визнав російського хокеїста Максима Сергєєва винним у шпигунстві та засудив до двох років і 11 місяців позбавлення волі. Крім того, 21-річному спортсмену призначили штраф у розмірі 1220 євро. Депортацію Сергєєва до Росії заплановано на 26 травня 2025 року. До того часу він відбуватиме покарання у Люблінській в’язниці.

Зазначається, що хокеїст виступав за польську команду “Заглембе”, після чого його перевели до фарм-клубу. Саме тоді в Telegram до нього звернувся невідомий Андрій, який запропонував підзаробити. За даними видання, це був співробітник ФСБ Росії.

Спочатку Сергєєв мав публікувати “політичний контент” у соціальних мережах. Зокрема, йому доручили написати пост про те, що війна в Україні “не стосується польського народу”, за що він отримав невелику оплату у криптовалюті. Пізніше хокеїстові наказали збирати та фотографувати стратегічні об’єкти, пов’язані з польською армією та силами НАТО, з вимогою детальної документальної фіксації.

У підсумку Сергєєв увійшов до шпигунської групи, яка налічувала щонайменше 16 осіб. Учасникам угрупування пообіцяли 10 тисяч доларів за підрив поїзда, що транспортував зброю та гуманітарну допомогу для України.

  • Колишнього литовського політика затримали за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії.

Засновник Monobank Олег Гороховський у своєму Telegram-калані ОГо! в контексті сплати податків моделями OnlyFans дозволив собі масний жарт про “заднє число”, підкресливши його смайлом, який підморгує – аби в читачів точно не лишилося запитань щодо етичної сторони його допису. 

Прокуратура Києва подала позов до суду, вимагаючи скасувати договір на будівництво Подільського мосту через порушення під час тендеру та зростання вартості проєкту. Ціна договору за шість років зросла вдвічі – до 8,7 млрд гривень і продовжує зростати.

На війні в Україні, розв’язаній РФ, загинула українська письменниця і волонтерка Євгенія Духопельнікова.

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до постачання універсальний наземний роботизований комплекс CRAB-LS українського виробництва. 

Європейські країни нині проводять детальні переговори стосовно відправлення військового контингенту до України у разі припинення чи заморозки війни з Росією. За словами співрозмовників агентства, мінімальна чисельність такої місії оцінюється у 40 тисяч військових. Разом з тим, панує думка, що для захисту України від повторення російської агресії потрібно 100 тисяч військових, підтвердив представник європейських служб безпеки.