Російську спортсменку Томашову дискваліфікували за допінг та відібрали олімпійську медаль
Джерело: The Guardian
Російську спортсменку Тетяну Томашову відсторонили від легкої атлетики на 10 років та позбавили “срібла”, яке вона здобула на Олімпіаді-2012 у Лондоні у змаганнях з бігу на дистанції 1500 метрів серед жінок.
Росіянку покарали після того, як у 2021 році повторні аналізи її проб, які взяли 21 червня 2012 року та 17 липня 2012 року, дали позитивний результат на анаболічні стероїди.
Томашова, якій зараз 49 років, є однією з шести спортсменок, які увійшли у ТОП-9 забігу на лондонській Олімпіаді, у якої тест на допінг виявився позитивним. Після цих результатів забіг охрестили “найбруднішими перегонами в історії”.
Британська легкоатлетка Ліза Добріскі, яка на тих змаганнях прибігла на фініш десятою, у коментарі BBC Radio 5 Live сказала, що не вірить у те, що змагалась на рівні з іншими.
Томашова у забігу фінішувала четвертою, однак піднялась на друге місце після дискваліфікації турецьких спортсменок – які зайняли перше та друге місце – через допінг. Тоді спортсменка з Бахрейну, яка прибігла третьою, піднялась на перше місце, а росіянка, відповідно, на друге.
Третє місце після дискваліфікацій тоді зайняла спортсменка зі Швеції. Після дискваліфікації ж росіянки вона отримає срібну медаль Олімпіади-2012.
- Спортивний арбітражний суд (CAS) у швейцарській Лозанні ухвалив остаточно рішення щодо російської фігуристки Каміли Валієвої у справі про допінг.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.