Російський газ та кораблі: позиції ЄС щодо 14-го пакету санкцій проти РФ

Джерело: Reuters

Незабаром посли Європейського Союзу проведуть першу дискусію щодо запланованого 14-го пакету санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.

Відповідно до документа, з яким ознайомилося видання Reuters, Європейська комісія виклала низку пропозицій. Зокрема ЄС планує заборонити надання послуг з перезавантаження підприємствами ЄС для перевалки російського СПГ до третіх країн. 

ЄС також заборонить нові інвестиції та надання товарів, технологій і послуг операторам ЄС для завершення проєктів СПГ, що будуються, таких як Arctic LNG і Murmansk LNG.

ЄС планує заборонити доступ до своїх портів і шлюзів кораблям, які сприяли військовим зусиллям Росії.

Блок заборонить політичним партіям, фондам, аналітичним центрам і медіапровайдерам отримувати фінансування, пожертви чи інші економічні вигоди від Росії. Пропозиції також включають внесення до списку санкційних ЗМІ “Голос Європи”, “РИА Новости”, “Известия” і “Российскую газету”.

ЄС також планує заборонити імпорт гелію з Росії та запровадити подальші обмеження на експорт товарів, які могли б розвивати російську промисловість.

Ще одна пропозиція ЄС полягає в тому, щоб посилити заборону на російські рейси. Зокрема до списку санкцій увійдуть літаки, де російська фізична чи юридична особа визначає місце або час приземлення та зобов’язує операторів надавати владі інформацію про власників літака та, у деяких випадках, пасажирів.

  • За даними видання Reuters, російські компанії не можуть ремонтувати нафтопереробні заводи через санкції США.
  • У Міністерстві економіки, торгівлі та промисловості Японії в п’ятницю, 5 квітня, в межах санкцій проти РФ оголосили про рішення заборонити експорт 164 товарів до Росії, включаючи автомобільне моторне мастило та оптичне обладнання.
  • Компанія “Новатек” вирішила припинити реалізацію проєкту “Арктик СПГ-2” через обмеження, накладені західними санкціями, що призвели до відсутності доступу до танкерів льодового класу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.

Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.