Російський газ та кораблі: позиції ЄС щодо 14-го пакету санкцій проти РФ
Джерело: Reuters
Незабаром посли Європейського Союзу проведуть першу дискусію щодо запланованого 14-го пакету санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.
Відповідно до документа, з яким ознайомилося видання Reuters, Європейська комісія виклала низку пропозицій. Зокрема ЄС планує заборонити надання послуг з перезавантаження підприємствами ЄС для перевалки російського СПГ до третіх країн.
ЄС також заборонить нові інвестиції та надання товарів, технологій і послуг операторам ЄС для завершення проєктів СПГ, що будуються, таких як Arctic LNG і Murmansk LNG.
ЄС планує заборонити доступ до своїх портів і шлюзів кораблям, які сприяли військовим зусиллям Росії.
Блок заборонить політичним партіям, фондам, аналітичним центрам і медіапровайдерам отримувати фінансування, пожертви чи інші економічні вигоди від Росії. Пропозиції також включають внесення до списку санкційних ЗМІ “Голос Європи”, “РИА Новости”, “Известия” і “Российскую газету”.
ЄС також планує заборонити імпорт гелію з Росії та запровадити подальші обмеження на експорт товарів, які могли б розвивати російську промисловість.
Ще одна пропозиція ЄС полягає в тому, щоб посилити заборону на російські рейси. Зокрема до списку санкцій увійдуть літаки, де російська фізична чи юридична особа визначає місце або час приземлення та зобов’язує операторів надавати владі інформацію про власників літака та, у деяких випадках, пасажирів.
- За даними видання Reuters, російські компанії не можуть ремонтувати нафтопереробні заводи через санкції США.
- У Міністерстві економіки, торгівлі та промисловості Японії в п’ятницю, 5 квітня, в межах санкцій проти РФ оголосили про рішення заборонити експорт 164 товарів до Росії, включаючи автомобільне моторне мастило та оптичне обладнання.
- Компанія “Новатек” вирішила припинити реалізацію проєкту “Арктик СПГ-2” через обмеження, накладені західними санкціями, що призвели до відсутності доступу до танкерів льодового класу.
У Франції завершилося навчання українських пілотів та наземного персоналу для винищувачів Dassault Mirage 2000−5F. Підготовка тривала пів року.
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що ворог на сьогодні не зібрав достатньо сил для форсування річки Дніпро і наступу на Херсон. Для цього потрібна велика кількість засобів, які важко приховати.
25 грудня президент Володимир Зеленський поінформував про результати розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Зокрема глава держави розповів Ішібі про масовий обстріл території України з боку РФ.
55-річного чоловіка, який адміністрував проросійський Telegram-канал та підтримував збройну агресію РФ проти України, засудили до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Президентка Молдови Мая Санду повідомила, що 25 грудня російська ракета порушила повітряний сусідньої країни під час масованого удару по Україні.