Росія готує закон про конфіскацію заморожених активів іноземних компаній – Reuters

Джерело: Reuters

У Росії планують розширити свої повноваження щодо заморожених активів іноземних компаній, запровадивши новий закон, щоб мати змогу вилучити їх.

Такий крок, повідомили два джерела агентства, хочуть здійснити у відповідь на дії Заходу, який вилучає кошти з заморожених російських активів у США та Європі.

Повідомляється, що проєкт закону про процедуру конфіскації Росією іноземної власності у відповідь на аналогічні дії інших держав з російськими активами, вже затвердили урядовою комісією з законодавчої діяльності. Відтак, наступний крок – розгляд документа у держдумі РФ.

Законопроєкт розробили у російському мін’юсті на основі указу президента РФ Володимира Путіна щодо власності та цінних паперів США, які Росія може ідентифікувати як компенсацію за будь-які збитки унаслідок замороження активів РФ. Відповідний указ Путін підписав ще у травні 2024 року.

Новий закон поширить ці дії на всі так звані недружні держави – ті, які запровадили проти Росії санкції за її повномасштабне вторгнення в Україну.

Рішення про конфіскацію виконуватимуться через позови до арбітражного суду державними органами РФ – центробанку, генпрокуратурою та урядовими агентствами. Відповідачами будуть іноземні держави, які конфіскували російські активи.

За словами джерела, рахунки типу С, доступ до яких заблоковано, можуть стати ціллю Росії.

Це може створити проблеми для низки іноземних інвесторів – як фізичних осіб, так і великих компаній – оскільки на їхніх рахунках мільярди доларів.

Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.

Міністерство юстиції США подало позов проти Каліфорнійського департаменту освіти через допуск трансгендерів до шкільних змагань у штаті.

Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.