Росія, Китай та Іран поширювали дезінформацію під час виборів у США

Джерело: Euronews

Росія, Іран і Китай збільшували використання англомовної дезінформації протягом місяців до дня виборів.

Втручання з боку Росії та інших іноземних супротивників було постійною темою протягом виборчого сезону.

ФБР заявило, що серія загроз, очевидно, походить від російських доменів електронної пошти, хоча федеральні чиновники з кібербезпеки попередили, що винуватці не завжди були росіянами. А Росія, Іран і Китай постійно посилювали використання англомовної дезінформації протягом місяців, що передували дню виборів. 

Їхні мотиви були різними, але тактика – схожою: використання мереж фіктивних облікових записів у соціальних мережах і вебсайтів для поширення контенту, покликаного підірвати довіру у безпеці виборів та американській демократії.

Росія проявила особливу зухвалість, створюючи та розповсюджуючи поставні відеоролики, спрямовані на наклепи на віцепрезидентку Камалу Гарріс та її напарника губернатора Міннесоти Тіма Волца. 

Зусилля Кремля цього року також передбачали виплату медіакомпанії Теннессі дев’ять мільйонів євро за створення проросійського контенту.

“Росія явно втрутилася в ці вибори”, — сказав Браян Тейлор, професор політології та експерт з Росії в Університеті Сіракуз. 

Він сказав, що метою Росії було “допомогти Трампу та посіяти хаос у цілому — хоча немає жодних доказів того, що їхня діяльність змінила результат”.

Росія, Іран і Китай відкинули звинувачення у своєму втручанні у вибори в США.

Заступник голови МЗС Леонід Тимченко повідомив, що в Україні станом на 12 листопада офіційно зареєстровані 53 868 осіб, котрі вважаються зниклими безвісти за особливих обставин.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 листопада. З початку доби на цей час зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Російський президент Володимир Путін відмовився відвідувати саміт G20 у Бразилії 18-19 листопада, заявив російський посол Марат Бєрдиєв.

12 листопада міністр фінансів Сергій Марченко та глава зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо підписали Рамкову угоду щодо проєктів, котрі фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду. У межах угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро. 

Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний звернувся до британського парламенту, акцентувавши, що для України настав вирішальний момент у боротьбі за незалежність.