Росія може атакувати українські АЕС – Зеленський

Джерело: онлайн-виступ Володимира Зеленського на спеціальному засіданні Євроради

Президент України Володимир Зеленський не виключає, що після ракетно-дронових атак по українських ТЕС Росія націлиться на атомні електростанції (АЕС).

За його словами, внаслідок попередніх атак РФ знищено майже всю українську теплову електрогенерацію. Росіяни також завдають ударів по дамбах та обладнаннях ГЕС і газовій інфраструктурі.

“Ми бачимо також, що Росія не відмовляється від радіаційного шантажу і, зокрема, продовжує по-дикунськи гратися з безпекою Запорізької атомної станції. Ми не виключаємо, що під загрозою від російського терору також інфраструктура інших наших атомних станцій та мереж розподілу”, – наголосив Зеленський.

Для захисту від таких атак Україна потребує більше систем протиповітряної оборони, а саме Patriot, IRIS-T, SAMP/T, NASAMS. Зеленський додав, що союзники мають ці системи ППО у своєму розпорядженні.

“Вони потрібні в Україні просто зараз. Вони потрібні, щоб Путін був позбавлений звички покладатися на терористичні методи, і це, зокрема, і ваша безпекова потреба”, – сказав президент.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Росіяни змушували дітей “навчатись” за їхніми правилами, тож батьки вирішили виїхати з власних домівок.

В четвер, 20 червня, на засіданні Вищої ради оборони Румунії оголосили, що нададуть Україні систему протиповітряної оборони Patriot.

Уночі 20 червня РФ здійснила масовану атаку дронами та ракетами по Україні. Є влучання по об’єктах енергетичної інфраструктури.

Данія анонсувала новий пакет військової допомоги України, котрий зокрема міститиме додаткове обладнання для підтримки винищувачів F-16.