Росія наростила вивезення золота до Китаю на 800%

Джерело: росЗМІ

У 2025 році Росія збільшила фізичні постачання золота до Китаю у дев’ять разів — до 25,3 тонни, тобто на 800%, свідчать дані китайської митниці. У грошовому вираженні зростання становило 14,6 раза — до $3,29 млрд.

Показники стали рекордними за весь час торгівлі між РФ та КНР. У грудні 2025 року російський експорт до Китаю сягнув $1,35 млрд, або 10 тонн, що також є історичним максимумом.

Переважно китайці набувають золота у формі злитків. Закупівлі відбуваються не регулярно, а кілька місяців на рік. Наприклад, у 2025-му постачання було у лютому, березні, а також у жовтні-грудні.

Водночас за результатами минулого року за обсягами постачання золота до КНР Росія посіла сьоме місце серед експортерів цього металу. На першій місці перебуває Швейцарія, яка продала Китаю золота на $25,73 млрд, далі йдуть Канада ($11,06 млрд), ПАР ($9,42 млрд), Австралія ($8,77 млрд) та Киргизстан ($4,95 млрд). У 2024 році РФ займала 11-ту сходинку серед постачальників.

Китай різко наростив закупівлі золота на тлі збільшення Пекіном золотих резервів і політики зі скорочення залежності від долара. За підрахунками Societe Generale, обсяг закупівель міг становити 250 тонн — це понад третина всіх придбань центральних банків світу за минулий рік, пише TMT.

У січні-червні минулого року видобуток золота в РФ зріс на 5,5% — до 160 тонн. Аналітики зазначали, що за результатами року показник сягне 345 тонн (у 2024-му видобуток становив близько 330 тонн).

Після початку повномасштабної війни проти України та посилення санкцій загальний російський експорт золота скоротився на 40% — з 261 тонни у 2022 році до 158 тонн у 2024-му.

Згідно з даними Мінфіну РФ, у 2022-2025 роках обсяг золота у Фонді національного добробуту, який влада використовує для латання “дір” у бюджеті, скоротився на 71%. Станом на 1 січня 2025 року у ФНД РФ залишалося 160,2 тонни дорогоцінного металу проти 554,9 тонни станом на травень 2022 року.

Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.

Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.

“Рада миру” щодо Гази, створена за ініціативою Дональда Трампа, збереться 30 червня на Кіпрі, щоб обговорити подальшу стратегію. За словами посадовців, робота структури сповільнилася через війну з Іраном, проблеми з фінансуванням і невизначеність щодо її міжнародного статусу.

Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що США наразі не вимагають від Тель-Авіва виведення військ із південного Лівану. Така заява пролунала на тлі переговорів у Вашингтоні, де Ліван наполягає на поверненні контролю над своїми південними територіями.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує відповідати на російські атаки по містах і селах ударами по об’єктах, які забезпечують війну РФ. За його словами, українські сили вже уражають арсенали, виробництва, логістику, енергетичні й комунікаційні об’єкти ворога.