Росія перекидає на фронт в Україні ППО з Калінінграду – британська розвідка
Джерело: Міноборони Великої Британії
За даними аналітиків, протягом листопада Росія, ймовірно, перекинула стратегічні систем ППО з Калінінградської області на заміну втраченим у війні з Україною.
Зокрема розвідники звернули увагу на пересування російської транспортної авіації протягом листопада. З огляду на це, фахівці припустили, що Росія могла перемістити стратегічні системи протиповітряної оборони з Калінінградської області, щоб замінити втрачені у війні з Україною.
Примітно, що ці переміщення помітили після збільшення втрат російських систем ППО С-400 на тимчасово окупованих територіях України наприкінці жовтня 2023 року.
“Оскільки Калінінградська область є найбільш західним форпостом Росії і з трьох боків межує з країнами-членами НАТО, РФ розглядає її як один з найбільш стратегічно вразливих регіонів. Той факт що МО РФ, здається, готове йти там на додаткові ризики, вказує на труднощі, які створила війна для деяких найсучасніших спроможностей Росії”, – йдеться в огляді.
- Британські розвідники зауважили, що війська РФ зазнають значних втрат у живій силі навіть далеко за лінією фронту, оскільки ЗСУ завдають високоточних дальніх ударів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.
20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.
19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.