Росія планує відправити до Туреччини 40 суден із зерном для африканських країн – ЗМІ

Джерело: Sabah

Під час зустрічі у Сочі президенти Реджеп Тайїп Ердоган та Володимир Путін домовилися, що в Туреччину з Росії буде відправлено 40 суден із зерном загальним обсягом 1 млн тонн для переробки і подальшої відправки в країни Африки.

“Планується транспортувати зерно з Росії суднами ємністю 25 тис. тонн і здійснити перевезення загалом 40 суднами”, – йдеться у повідомленні.

Як пояснили у виданні, найближчим часом судна зможуть почати завантаження зерном у російських портах Туапсе і Новоросійськ.

“Після того, як кораблі прибудуть до Туреччини, зерно перероблять на приватних борошномельних підприємствах”, – мовиться у виданні.

При цьому зазначено, що насамперед перероблене на борошно зерно планують відправити до Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, Еритреї та Центральноафриканської Республіки. Пріоритет надаватиметься країнам, які не мають потужностей з переробки. Також розглядається постачання борошна в Чад, Лівію, Джибуті, Ємен та Ефіопію.

Варто зауважити, що домовленості про постачання 1 млн тонн у найбідніші країни за участю Катару було досягнуто під час візиту президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана в Росію 4 вересня.

За словами співрозмовників видання, Катар сприятиме фінансуванню проєкту за рахунок грантів.

Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.

Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.