Росія починає експорт дизеля до Судану, – дані LSEG
Джерело: Reuters
Дані LSEG свідчать про те, що Росія почала експорт дизельного палива до Судану, оскільки шукає нові ринки для своїх нафтопродуктів після ембарго ЄС.
Згідно з даними, два паливні танкери – Pavo Rock і Conga – доставили у Судан загалом близько 70 000 метричних тонн дизельного палива з ультранизьким вмістом сірки.
Вантажі вивантажено на терміналі Порт-Судан Аль-Хайр 2 квітня та 5 квітня відповідно, свідчать дані про відвантаження.
Інше судно – Marabella Sun – прямує до порту Судану і має бути вивантажене 17 квітня, згідно з даними LSEG.
Міністерство нафти Судану не відповіло на запит про коментар.
- Російська нафта знову продається за ціною, значно вищою, аніж 60 доларів за барель – граничну ціну, встановлена країнами G7 у спробі позбавити РФ доходів для подовження повномасштабної війни проти України.
- У портах Індії зафіксували три танкери з російською нафтою “Сокол”. Це свідчить про подальшу торгівлю між країнами, попри труднощі через санкції США.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.
Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.