Росія починає експорт дизеля до Судану, – дані LSEG

Джерело: Reuters

Дані LSEG свідчать про те, що Росія почала експорт дизельного палива до Судану, оскільки шукає нові ринки для своїх нафтопродуктів після ембарго ЄС.

Згідно з даними, два паливні танкери – Pavo Rock і Conga – доставили у Судан загалом близько 70 000 метричних тонн дизельного палива з ультранизьким вмістом сірки.

Вантажі вивантажено на терміналі Порт-Судан Аль-Хайр 2 квітня та 5 квітня відповідно, свідчать дані про відвантаження.

Інше судно – Marabella Sun – прямує до порту Судану і має бути вивантажене 17 квітня, згідно з даними LSEG.

Міністерство нафти Судану не відповіло на запит про коментар.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.