Росія прагне збільшити виробництво літаків А-50 – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

У Росії заявили про намір збільшити виробництво літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Водночас аналітики ISW сумніваються у таких можливостях РФ.

Напередодні очільник російського державного оборонного конгломерату “Ростех” Сергій Чемехов заявив, що військам РФ потрібно більше літаків А-50.

У зв’язку із цим, зазначив він, “Ростех” планує розпочати виробництво цих літаків.

Аналітики зауважили, що від початку 2024 року – у січні та лютому – українські військові збили два російські літаки А-50. За різними підрахунками, на цей час в арсеналі РФ залишається 6 або 7 таких літаків.

“Російська оборонно-промислова база не зможе швидко виготовити нові літаки А-50, оскільки багато компонентів А-50 недоступні”, – вважають аналітики.

Президент Франції Емманюель Макрон в четвер, 25 квітня, закликав до посилення більш інтегрованої європейської оборони, зазначив, що континент не повинен стати васалом США і окреслив своє бачення Європейського Союзу на глобальній арені.

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про детальний план щодо того, як відмовитися від куріння.

Під підозрою головний сержант та молодший інспектор прикордонної служби, які працювали на ПП “Устилуг”. За даними Державного бюро розслідувань, обидва допомогли виїхати за кордон військовозобов’язаним чоловікам.

Під час евакуаційного рейсу з Покровська Донецької області до Рівненщини у жінки почалися перейми.