Росія прагне зірвати Глобальний саміт миру, а Китай відмовляє інші країни — Зеленський

Джерело: Зеленський на конференції “Діалог – Шангрі Ла” в Сінгапурі в YouTube

На сьогодні на Саміт миру у Швейцарії мають намір поїхати 106 країн світу, проте Росія намагається завадити його проведенню. Китай зі свого боку теж цьому сприяє.

“У нас є підтвердження 106 країн світу. І це на високому рівні: на рівні лідерів, на високому рівні представників своїх країн… Росія сьогодні їздить багатьма країнами світу, погрожуючи блокадою харчової продукції, агропродукції або хімії, цінами на енергетику або просто тисне на інші держави світу, щоб вони не були на саміті”, — сказав він.

За його словами, деякі держави підтримують РФ у дипломатичному зриві Саміту миру.

“І тому, коли ви питаєте, що може зробити світ, світ має бути міцним, тиснути політично на Росію, по-іншому зупинити Путіна неможливо, тільки дипломатична ізоляція, сильна українська армія, ну і розібратися всім країнам світу до кінця: не балансувати між Україною і Росією, а захищати справедливість і міжнародне право”, — зауважив Зеленський.

Після порівняння позицій США та Китаю щодо Саміту миру Зеленський наголосив, що Китай працює на його зрив. Київ сприймає сигнал Китаю про відсутність на Саміті “без позитиву”.

“Сполучені Штати підтвердили свою участь на високому рівні. У нас є шанс, що президент (США Джо Байден – ред.) буде. Що стосується Китаю, вони не підтвердили свою присутність на будь-якому рівні. І Сполучені Штати мають контакти з деякими державами та заохочують їх брати участь у Саміті миру. Китай, на жаль, навпаки – працює над тим, щоб країни не приїжджали на Саміт миру. Велика різниця між двома цими позиціями”, — додав глава держави.

Володимир Зеленський вказав, що “Україна як жертва цієї війни мала право ініціювати шлях до її закінчення”. За його словами, ані Китай, ані Бразилія, ані будь-яка інша країна не орієнтуються у наслідках російської агресії в Україні.

“Україна як жертва цієї війни мала право ініціювати шлях до її закінчення. І саме ми маємо ініціювати заходи, які стосуються миру, оскільки тільки ми знаємо про всі ті кризи, які Росія принесла своєю війною Україні”, – наголосив він.

За словами Володимира Зеленського, ані Китай, ані Бразилія, ані будь-яка інша країна не орієнтуються у наслідках російської агресії в Україні. Він побажав світові миру, щоб ні у кого не було втрат, ні у кого не було масованих могил, масованих жертв тощо”, але “це українці загинули, це росіяни ґвалтували наших жінок, вкрали десятки тисяч наших дітей”.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.