Росія пропонує обміняти журналіста Гершковича на кілера ФСБ Красікова – WSJ

Джерело: Wall Street Journal

Кремль розглядає можливість обміну американського журналіста Евана Гершковича, який з березня утримується у російському СІЗО по справі за звинуваченнями у шпигунстві, на таємного агента Вадима Красікова, який відбуває довічне ув’язнення в Німеччині за вбивство чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі.

Як розповіли у виданні Wall Street Journal, чиїм репортером є Гершкович, серед інших осіб на обмін – колишній морпіх Пол Вілан, а також російський опозиційний політик Олексій Навальний.

За словами одного з високопоставлених західних посадовців, які беруть участь у дипломатичній роботі з Росією щодо заручників, президент РФ Володимир Путін “зацікавлений в обміні лише Красікова”. Однак будь-які переговори щодо агента “будуть делікатними та непередбачуваними з огляду на серйозність його злочину”, зауважив інший співрозмовник видання.

Своєю чергою, Німеччина не повідомляла про готовність розглянути можливість обміну Красікова.

Примітно, що в 2022 році Росія вже намагалася включити його до такої угоди, і офіційні особи США робили запит до Берліна, проте уряд ФРН відмовився звільняти кілера.

На думку західних посадовців, багатостороння угода про обмін одразу декількох російських ув’язнених на заарештованих у РФ іноземців, а також на засуджених опозиціонерів, у тому числі Олексія Навального, “цілком можлива”.

ДОВІДКА: Американський журналіст Еван Гершкович писав репортажі з Росії для Wall Street Journal. У березні 2023 року його затримала Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії за звинуваченнями у шпигунстві. Випадок став перший з часів холодної війни, щоб журналіста США заарештували за таким звинуваченням.

Гершкович заперечує всі звинувачення. У квітні він просив суд перевести його з-під варти під домашній арешт, а не в СІЗО, але судді відхилили клопотання про його звільнення під заставу.

У США вважають, що його затримали неправомірно і закликали до негайного звільнення Гершковича. Палата представників Конгресу США 20 червня одностайно проголосувала за резолюцію, яка закликає Росію звільнити журналіста.

Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.

Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.

Командира 211-ї бригади Збройних Сил України судитимуть за покривання знущань над особовим складом. За даними Державного бюро розслідувань, упродовж кількох місяців він знав про побиття та приниження підлеглих, але свідомо не втручався.